MMA PLUFCTUF powróci! Trenerami mistrz i pretendent!

TUF powróci! Trenerami mistrz i pretendent!

Foto: facebook.com/Israel Adesanya

Fani The Ultimate Fightera mają powody do zadowolenia. Mianowicie reality show ma wrócić w tym roku. Trenerami sezonu będą dwaj czołowi zawodnicy wagi średniej.

TUF to koncept UFC, który pomógł organizacji osiągnąć tak wielką popularność. Przez wiele sezonów w programie pojawiła się spora liczba zawodników, którzy później z powodzeniem radzili sobie w klatce federacji.

Od ponad 2 lat TUF przestał być jednak organizowany. W zamian tego Ultimate Fighting Championship wyprodukowało Dana White Contender Series, w którym również talenty mają szansę wywalczyć sobie kontrakt z organizacją.

Ostatecznie projekt TUF-a nie został jednak porzucony. Co więcej, fani show otrzymali ostatnio dobrą wiadomość. Podczas swojego podcastu komentator UFC – Jon Rogan, zdradził, iż organizacja planuje nowy sezon programu.

Wielki powrót musi mieć wielkie nazwiska jako trenerów. W kolejnym sezonie w tę role mają wcielić się Israel Adesanya (19-0) oraz Paulo Costa (13-0). Tym samym najpewniej dojdzie do długo wyczekiwanej konfrontacji obu panów, której stawką będzie pas mistrzowski wagi średniej.

Show zostanie przywrócone. Trenerami będą Adesanya oraz Costa. Cholera, powiedz mi, jak mam tego nie oglądać?

– powiedział Rogan.

Do słów komentatora bardzo szybko odniósł się „Borrachinha”, który jest obecnie naturalnym pretendentem do pasa dzierżonego przez Adesanyę. Zdaniem Brazylijczyka temat nie jest jeszcze dopięty, a główna dyskusja dotyczy gaży za potencjalny pojedynek. Costa ceni się bowiem bardzo wysoko, czego wyraz dał na Twitterze.

Umowa nie jest jeszcze dopięta. Chcę za tę walkę 15 milionów.

Zobacz także:

Jakie warunki stawia Jorge Masvidal przed powrotem do oktagonu?

Dzięki znakomitej postawie w klatce Masvidal zapewnił sobie sporą popularność. Posiadacz pasa “BMF” może więc stawiać pewne warunki.

Babilon MMA 14 – wyniki

Po zaledwie 4 tygodniach Babilon MMA organizuje kolejne wydarzenie. Wyniki gali z udziałem m.in. Pawła Pawlaka, Kevina Szaflarskiego, Róży Gumiennej czy Patryka Kaczmarczyka.