MMA PLKursy SuperbetTrwa Superbet Rapid & Blitz: Wielki turniej szachowy rozkręca się na dobre. Jan-Krzysztof Duda wysoko. Na otwarciu Kasparow, Dudek i Smokowski

Trwa Superbet Rapid & Blitz: Wielki turniej szachowy rozkręca się na dobre. Jan-Krzysztof Duda wysoko. Na otwarciu Kasparow, Dudek i Smokowski

18 maja w Centrum Konferencyjnym Polin w Warszawie oficjalnie wystartował turniej Superbet Rapid & Blitz Poland 2022 rozgrywany w ramach niezwykle prestiżowego cyklu Grand Chess Tour. Zawody tego formatu odbywają się po raz pierwszy w Polsce, są szachowym odpowiednikiem Wielkiego Szlema. Organizatorem polskiej edycji turnieju jest Fundacja Superbet. Trwa trzeci dzień rozgrywek, po 6 rundach Jan-Krzysztof Duda zajmuje trzecie miejsce.

Superbet Rapid & Blitz
Foto: Jan-Krzysztof Duda Twitter

Gościem specjalnym ceremonii otwarcia była żywa legenda szachów, wielokrotny mistrz świata Garri Kasparow, który podczas uroczystego otwarcia turnieju rozegrał pokazową symultanę. Wśród jego przeciwników byli m.in. sekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP Andrzej Dera, były znakomity bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski i ambasador Superbet Jerzy Dudek. Siedząc pomiędzy nimi, po mistrzowsku partię rozgrywał także Kirył Nezhentsev – 10 letni szachista z Buczy, który zwyciężył pokonując Kasparowa i arcymistrzów biorących udział w turnieju.

Ceremonię otwarcia i konferencję prasową dla mediów prowadził znany dziennikarz i komentator sportowy Tomasz Smokowski, od niedawna ambasador marki Superbet, który także brał udział w symultanie.

Zawody, z udziałem czołowych graczy z rankingu FIDE, w tym polskich arcymistrzów Jana-Krzysztofa Dudy i Radosława Wojtaszka odbywają się do 23 maja w godzinach
14:00 – 18:30. Po pierwszym dniu rozgrywek Duda był wiceliderem, po drugim dniu z siedmioma punktami zajmuje trzecie miejsce razem z amerykańskim arcymistrzem So. Prowadzi fenomenalny Anand (tylko Duda zdołał urwać mu punkty remisując).

Wstęp na turniej jest wolny. Od piątku do niedzieli przygotowane są strefy kibica, gdzie odbywają się m.in. warsztaty, konkursy szachowe i miniturnieje. Zmagania można także obserwować na żywo na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP SPORT.

Szczegółowy harmonogram można znaleźć na www.superchess.pl .

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Marek Jakimowicz poddał rywala gilotyną w stójce na gali ARES FC 6 [WIDEO]A

W Paryżu odbyła się gala ARES FC 6. Kolejne zwycięstwo do swojego zawodowego dorobku dołożył Marek Jakimowicz (5-0).

KSW po raz pierwszy w Toruniu! Artur Szpilka zadebiutuje na KSW 71

Już 18 czerwca organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita do Torunia. Gala KSW 71 odbędzie się w Arenie Toruń, a w trakcie wydarzenia dojdzie do jednego z najbardziej wyczekiwanych debiutów w ostatnich miesiącach w polskim świecie MMA. Do okrągłej klatki wejdzie gwiazda bokserskich ringów, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej WBC, Artur Szpilka (0-0).

Mateusz Kubiszyn chętny na pojedynek z Parke: Bardzo sportowa walka, top sportowy! Chcielibyście zobaczyć takie starcie?

Mateusz Kubiszyn przygotowuje się do debiutu w mieszanych sztukach walki. ”Don Diego” podczas High League 3 w Ergo Arenie ma do rozwiązania konflikt z Denisem Załęckim. Do ich wyczekiwanego zestawienia dojdzie już czwartego czerwca. Kubiszyn zapewnia, że w niedalekiej przyszłości jest chętny na starcie z Normanem Parke. Oczywiście nie w formule MMA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis