MMA PLUFCTrump dziękuje UFC! „Sport musi wrócić”

Trump dziękuje UFC! „Sport musi wrócić”

Mimo różnych problemów UFC ostatecznie zdołało zrobić wszystko, by odbyła się gala UFC 249. Taki obrót sytuacji cieszy prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa, który oficjalnie podziękował organizacji.

Trump dziękuje UFC
Foto: tokfm.pl

Przez długi czas wszelkie działania sportowe przerwano z powodu pandemii koronawirusa. Wiele eventów musiało zatem zostać odwołanych, a organizatorom pozostało czekać na lepsze czasy. Patrząc na sporty walki, to w zasadzie przez ok. 5 tygodni fani nie mogli obejrzeć żadnego międzynarodowego eventu.

Brak możliwości tworzenia kontentu nie zadowalał UFC, które jak najszybciej chciało powrócić do produkcji gal. Mimo niesprzyjających okoliczności amerykański potentat zbudował mocną kartę walk na 9 maja. Przez długi czas organizacja eventu szła bez zarzutu.

Największy kłopot pojawił się już po ceremonii ważenia. Okazało się, że jeden z zawodników mających wystąpić na gali – Ronaldo Souza (26-8, 1NC) otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Mimo tego finalnie Ultimate Fighting Championship nie ugięło się, doprowadzając galę do końca. Sam zawodnik z kolei został usunięty z rozpiski.

Taki obrót sytuacji cieszy samego prezydenta USA. Trump wystosował specjalne oświadczenie, w którym dziękuje federacji za dopięcie wszystkich szczegółów pozwalających na zorganizowanie eventu. Biznesmen stwierdził bowiem, iż sport musi zacząć wracać, przynajmniej w formie bez kibiców, gdyż jest to jeden z niezbędnych segmentów. Głowa państwa uznała także wydarzenie od organizacji MMA jako bardzo ważne.

Pełne wystąpienie Trumpa:

Jak gala UFC 249?

Event sam w sobie nie zawiódł fanów. Pełne wyniki gali znajdziecie pod tym adresem.

Ktoś naprawdę był zarażony?

Niestety pozytywny test na koronawirusa miał słynny “Jacare”. Co gorsza, zawodnik nie był szczególnie izolowany od reszty.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis