MMA PLBellatorTrudne zadanie Tenshina na RIZIN.20. Były rywal Krzysztofa Kułaka wchodzi w zastępstwie

Trudne zadanie Tenshina na RIZIN.20. Były rywal Krzysztofa Kułaka wchodzi w zastępstwie

RIZIN Fighting Federation dzień po środowej konferencji dzień później zorganizowało następną. Tym razem ogłoszono głównie pojedynki na zasadach kickboxingu na galę RIZIN.20 31 grudnia w hali Saitama Super Arena. Lekko zmodyfikowano też rozpiskę Bellator Japan 29 grudnia.

Nie są to ostateczne ogłoszenia. Obie karty mają zostać sfinalizowane w następnym tygodniu.

ROZPISKA BELLATOR JAPAN (29.12)

ROZPISKA RIZIN.20 (31.12)

Jak się należało spodziewać, ogłoszono rywala Tenshina Nasukawy. 21-latek wraca do RIZIN po zwycięstwie w GP RISE, a także wyleczeniu kontuzji. Tym razem po drugiej stronie ringu stanie zawodnik MT Rui Ebata. To były pretendent do tytułu stadionu Rajadamnern, a także obecny mistrz organizacji KNOCK OUT w wadze -55 kg. Walka na “specjalnych zasadach”, co oznacza rundę dodatkową w przypadku remisu. Ebata, niepokonany od 2016 roku (11 zwycięstw z rzędu) to najlepszy zawodnik, z jakim mierzył się Tenshin w kickboxingu w RIZIN.

Organizatorzy dość szybko zestawili rewanż, w którym spotkają się zwycięzca tegorocznego GP RISE w wadze -60 kg i kolega klubowy Nasukawy Taiju Shiratori oraz TAIGA. Obaj spotkali się w październiku na RIZIN.19. W Osace lepszy był przez dwie rundy Shiratori, ale w trzeciej został posłany na deski. Ostatecznie fighterowi z Team Teppen udało się dowieźć prowadzenie, ale starszy z braci Kawabe będzie chciał z pewnością wyrównać rachunki.

Nie zobaczymy natomiast dwa dni wcześniej Bensona Hendersona, który wyleciał z pojedynku z Michaelem Chandlerem (19-5) z powodu kontuzji. W zastępstwie wszedł Sidney Outlaw (14-3), który jest podwójnym mistrzem organizacji Ring of Combat, a w 2018 roku w obronie pasa WW poddał w 2. rundzie Krzysztofa Kułaka. Próbował dostać się do UFC, wygrywając na gali Contender Series w 2017 roku, ale nie znalazł wówczas uznania Dany White’a. W Bellatorze ma jedną walkę, a zadebiutował w listopadzie, pokonując Rogera Huertę.

Nadal nie ogłoszono pojedynku Miyuu Yamamoto (5-4). Wyciekła jednak oficjalna grafika, z której wynika, że siostra Kida Yamamoto skrzyżuje rękawice z Suwanan Boonsorn (4-2), znaną szerzej jako “Amp the Rocket”. Tajka to świetny prospekt, była zawodniczka MT, która w debiucie dla organizacji została rzucona na głęboką wodę. Na sierpniowym RIZIN.18 biła się z mistrzynią Ayaką Hamasaki. Mimo, że postawiła mocny opór, musiała jednak klepać firmową technikę Ayaki, czyli dźwignię na łokieć. W ostatnim występie na DEEP JEWELS 26 Amp poddała Yoon Ha Hong. Miyuu w eliminatorze do walki o pas RIZIN w październiku nie poradziła sobie natomiast z Seo Hee Ham.