MMA PLRIZIN FFTrochę techniki, nokauty i soccerkicki. Najlepsze akcje RIZIN.21 [WIDEO]

Trochę techniki, nokauty i soccerkicki. Najlepsze akcje RIZIN.21 [WIDEO]

Pierwsza gala RIZIN Fighting Federation w 2020 roku nie zawiodła. W Hamamatsu zobaczyliśmy walki w różnych formułach, a także kilka zakończeń przed czasem. Oto najciekawsze, co wydarzyło się w sobotę w hali Hamamatsu Arena.

Standardowo zaczęło się od walk kickbokserskich. Mimo, że zazwyczaj występują w nich lokalni fighterzy, których nazwiska nie mówią wiele, regularnie dostarczają masy wrażeń.  Nie inaczej było też tym razem. W pierwszym pojedynku Kenichi Takeuchi pokonał przez decyzję Naoyę, który zanotował swoją drugą porażkę na galach RIZIN. Warto zwrócić uwagę na knockdown z drugiej rundy po kolanie:

Następnie na ring weszli fajterzy wagi ciężkiej. Kosuke Jitsukata nie dał najmniejszych szans Ryo Sakai, nokautując go w pierwszej rundzie:

Znany z zeszłorocznego pojedynku z Kacprem Formelą Vugar Keramov zdał kolejny test dojrzałości. Tym razem Azer pokonał przez decyzję pokonał byłego mistrza PXC i pretendenta do tytułu Pancrase Kyle’a Aguona. Przewagę szczególnie pokazał w pierwszej rundzie. W drugiej to Guamczyk miał swój moment, mając przeciwnika w trójkącie.

Ciekawym i niecodziennym wydarzeniem był pokazowy pojedynek 1×5 w formule BJJ. Roberto “Satoshi” de Souza tym razem miał za zadanie w 10 minut poddać pięciu członków Team Nakai, na którego czele stał weteran japońskiego MMA i grapplingu Yuki Nakai. Brazylijczyk wywiązał się z obowiązków wzorowo, prezentując pokaz umiejętności technicznych.

W hitowo zapowiadającym się starciu Yuto “Kintaro” Hokamura poddał w pierwszej rundzie Kenjego Kato, chociaż wszyscy spodziewali się w tej konfrontacji raczej nokautu.

Brat Roberto, Marcos de Souza po falstarcie w postaci szybkiej porażki z Keitą Nakamurą, tym razem udanie i efektownie zaprezentował się w zestawieniu z Falco Neto.

Udany powrót do ringu zanotował mistrz MEGATON DEEP Roque Martinez. Guamczyk soccerkickami zakończył walkę z byłym fajterem ONE Championship Hidekim Sekine.

Były mistrz Sengoku, oraz zawodnik UFC Masanori Kanehara nie zanotował udanego powrotu do MMA po półtora roku. Mimo udanej pierwszej rundy z mistrzem DEEP Victorem Henrym, w drugiej został posłany na deski przez podopiecznego Josha Barnetta.

W main evencie Mikuru Asakura pokonał przez TKO w 2. rundzie byłego TUF-owca Daniela Salasa. Meksykanin pod koniec pierwszego starcia miał dobry okres, kiedy trafił kilka razy swojego rywala. Ostatecznie jednak zainkasował wysokie kopnięcie, a potem serię uderzeń w parterze, co zakończyło cały pojedynek.