MMA PLUFCTriple C wraca do gry! Aljamain Sterling vs. Henry Cejudo na UFC 288

Triple C wraca do gry! Aljamain Sterling vs. Henry Cejudo na UFC 288

Były podwójny mistrz wraca do oktagonu UFC. Już 6 maja podczas gali UFC 288 Henry Cejudo (16-2) spróbuje odzyskać pas wagi koguciej mierząc się z aktualnym mistrzem Aljamianem Sterlingiem (22-3).

Aljamain Sterling vs. Henry Cejudo
Foto: UFC

Starcie to zostało już oficjalnie potwierdzone.

Gala UFC 288 oznacza powrót amerykańskiej organizacji do Newark. Po raz ostatni gala UFC odbyła się tam niemal cztery lata temu. W sierpniu 2019 doszło tam do gali UFC on ESPN 5, gdzie w walce wieczoru Colby Covington pokonał Robbiego Lawlera.

UFC 288 ma naprawdę mocną rozpiskę. Oprócz mistrzowskiego starcia w kategorii koguciej dojdzie tam m.in. do pojedynku w ścisłej czołówce wagi lekkiej. Były mistrz Charles Oliveira zmierzy się z niedawnym pogromcą “Gamera”, czyli Beneilem Dariushem. Czeka nas tam również walka byłej mistrzyni wagi słomkowej Jessiki Andrade z Chinką Xiaonan Yan.

Aljamain Sterling ma obecnie znakomitą serię ośmiu zwycięstw. Choć pas zdobył w nietypowych okolicznościach – po dyskwalifikacji Petra Yana to w rewanżu z Rosjaninem udowodnił, że w pełni na niego zasługuje. Potem jeszcze obronił go w starciu z byłym mistrzem TJ-em DIllashawem.

Henry Cejudo to mistrz olimpijskich w zapasach z Pekinu. Jako jeden z niewielu zawodników w historii organizacji UFC posiadał dwa pasy mistrzowskie jednocześnie. Ten w kategorii muszej zdobył pokonując legendarnego Demetriousa Johnsona. Potem pokonał również Dillashawa a następnie Marlona Moraesa zdobywał przy okazji pas wagi koguciej. Po raz ostatni “Triple C” pojawił się w klatce w maju 2020 roku, gdy przed czasem odprawił innego byłego czempiona Dominicka Cruza.

Zobacz także:

Czy taka forma wystarczy na Jóźwiaka? Najman w ringu z Jackiewiczem! [WIDEO]

Marcin Najman w mediach społecznościowych opublikował kolejne nagranie z treningu. ”El Testosteron” aktualnie przebywał w Warszawie, więc gościcinie pojawił się w ringu u doświadczonego pięściarza Rafała Jackiewicza.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis