MMA PLJon JonesTrener wychwala Jona Jonesa przed jego debiutem w wadze ciężkiej: Jego IQ jest na niesamowitym poziomie

Trener wychwala Jona Jonesa przed jego debiutem w wadze ciężkiej: Jego IQ jest na niesamowitym poziomie

Trener Brandon Gibson wychwala Jona Jones przed jego debiutem w wadze ciężkiej w UFC. Gibson jest przekonany, że zmiana dywizji wagowej przez “Bonesa” będzie spektakularna.

Trener wychwala Jona Jonesa

Jon Jones po dekadzie panowania w wadze półciężkiej w sierpniu 2020 roku postanowił zmienić dywizję wagową i zaatakować złoto wagi ciężkiej UFC. Od dwóch lat przygotowuje się do walki w nowej kategorii i – jak zapewnia jego trener – będzie przygotowany tak, jak nigdy wcześniej.

Trener wychwala Jona Jonesa przed jego debiutem w wadze ciężkiej: Jego IQ jest na niesamowitym poziomie

W rozmowie z Submission Radio, Brandon Gibson przekonuje, że świat będzie zaskoczony dyspozycją “Bonesa” w nowej dla siebie kategorii wagowej:

“Uwierzcie mi – Jon uderza bardzo mocno i na dodatek jest bardzo utalentowany. Jego zestaw umiejętności jest najwyższy w historii, chodzi o siłę, atletyzm i wytrzymałość. Fani będą zszokowani, gdy zobaczą go w wadze ciężkiej.

To inny rodzaj zmiany kategorii. Ludzie byli pod wrażeniem zmiany fizycznej u Conora McGregora, który z wagi piórkowej przeniósł się do półśredniej, a to tylko 25 funtów różnicy. U Jona Jonesa będzie to dużo większa różnica niż 25 funtów.

Uderza on niezwykle mocno, technicznie i szybko. Trenowałem wielu niesamowitych zawodników wagi ciężkiej: Arlovski, Overeem, Frank Mir, Travis Browne, ale to Jon jest potężniejszy, bardziej eksplozywny i dynamiczniejszy niż oni wszyscy. Jego debiut to będzie coś naprawdę wyjątkowego […] W wadze ciężkiej nie ma nikogo takiego jak Jon Jones.

Tak szybkiego, tak utalentowanego we wszystkich aspektach. Dodatkowo jego IQ jest na niesamowitym poziomie. Rozumienie gry, czytanie ruchów. Tego nie zauważysz u nikogo innego na świecie.” – zapewnia Gibson.

Mówi się, że pierwszą walką Jona Jonesa w wadze ciężkiej będzie konfrontacja z byłym mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem. Oficjalnego potwierdzenia tego zestawienia póki co jednak nie otrzymaliśmy.

Zobacz także:

Denis Załęcki zdradza szczegóły kontuzji! Poważny uraz ”Bad Boya”! Widzieliście?

Denis Załęcki w rozmowie z Mateuszem Kaniowski został zapytany o kontuzję, której doznał na treningu w Akademii Sportów Walki Wilanów. Przypomnijmy, że ”Bad Boy” dołączył pod skrzydła Mirosława Oknińskiego, który pojawi się w jego narożniku podczas najbliższego starcia.

Naruszczka o Jacku Murańskim: Pokazał, że jest inteligentnym gościem, potrafi analizować! Co wy na to?

Marcin Naruszczka w rozmowie z portalem fightsport.pl wypowiedział się o zachowaniu Jacka Murańskiego podczas ostatniej konferencji FAME MMA. Doświadczony zawodnik MMA pochwalił freak fightera. Mowa o sytuacji, gdy ”Muran” postanowił przeczytać list do carycy Katarzyny II.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis