MMA PLBoksTrener o walce Pacquiao vs McGregor: Po co burzyć swoje dziedzictwo dla takiego włóczęgi?

Trener o walce Pacquiao vs McGregor: Po co burzyć swoje dziedzictwo dla takiego włóczęgi?

Foto: Facebook/ Manny Pacquiao
Foto: Facebook/ Manny Pacquiao

Trener Justin Fortune wypowiedział się o potencjalnej walce Pacquiao vs McGregor. Fortune jest jednym z głównych trenerów Filipińczyka. Odpowiada za jego siłę i kondycję. Co sądzi o potencjalnej walce z McGregorem?

Temat tej walki wcale nie jest abstrakcyjny. Co prawda Conor McGregor przebywa obecnie na ogłoszonej kilka miesięcy temu emeryturze, to ciągle pozostaje w dobrej dyspozycji. Jego potencjalny powrót do ringu na pewno wywołałby poruszenie w świecie boksu.

McGregor bowiem już w 2017 roku pojawił się między linami. W sierpniu tego roku zmierzył się z Floydem Mayweatherem Juniorem. Co prawda przegrał tamto starcie przez nokaut w 10. rundzie.

Teraz, po przejściu Manny’ego Pacquiao do grupy menedżerskiej Paradigm Sports Management, która także reprezentuje Irlandczyka, pomysł na zestawienie tych sportowców w boksie nabrał większego sensu.

Trener o walce Pacquiao vs McGregor: Po co burzyć swoje dziedzictwo dla takiego włóczęgi?

Jednak nie wszyscy są zwolennikami zestawienia Pacquiao z McGregorem. W opozycji do entuzjastów tego zestawienia stanął trener Filipińczyka, Justin Fortune.

Oto, co powiedział o tym potencjalnym pojedynku dla The Manila Times,:

“Po co w ogóle bogacić tego gościa? Ta walka nic nie daje Pacquiao, jeśli chodzi o jego spuściznę, o jego dziedzictwo. Taka jest moja opinia. Manny jest największym pięściarzem w historii boksu, nikt nie osiągnął tego, co on. Dlaczego miałby burzyć to swoje dziedzictwo dla takiego włóczęgi jak McGregor?”

Fortune ciągnięty za język przekazał też potencjalny typ na walkę swojego podopiecznego z super gwiazdą MMA:

“Manny niszczy Conora McGregora w trzy rundy. Jest dla niego za szybki, za silny. Manny to niesamowity wojownik. McGregor jest nikim. Zresztą, Manny to pięściarz, Conor to zawodnik MMA. My nie możemy walczyć w MMA, a Conor nie może walczyć w boksie. To jest bardzo proste.”

Zobacz także:

Emerytura Andersona Silvy. Dana White zapowiedział ostatnią walkę w karierze “Pająka”

Emerytura legendarnego Andersona Silvy zbliża się wielkimi krokammi. Wieloletni mistrz wagi średniej i dominator tej kategorii wagowej ma obecnie 45 lat, a jego następna walka w oktagonie będzie ostatnią w jego karierze.

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [28-30.08.2020]

Przed nami kolejny niezwykle interesujący weekend z MMA. Zwłaszcza jeśli chodzi o polskich fanów.

Roberto Soldic dla Gamrota na KSW 54? Padła taka propozycja, co na to “Gamer”?

Czy Roberto Soldic był proponowany dla Mateusza Gamrota na galę KSW 54? Okazuje się, że właśnie taki pomysł mieli włodarze polskiego giganta, kiedy z walki wieczoru nadchodzącej gali wypadł Shamil Musaev.