Trener o walce Bader vs. Cormier: To starcie dwóch podwójnych mistrzów, czegoś takiego jeszcze nie było!

Jair Lourenco, główny trener Power MMA i na co dzień głównodowodzący w przygotowaniach do walk podwójnego mistrza organizacji Bellator – Ryana Badera (27-5) twierdzi, że doskonałym pomysłem byłoby zorganizowanie walki jego podopiecznego z byłym podwójnym mistrzem UFC – Danielem Cormierem (22-1, 1 N/C).

Lourenco w rozmowie z MMAfighting.com przyznał, że teraz jest doskonałą okazja do zorganizowania czegoś bezprecedensowego w historii mieszanych sztuk walki. Ryan Bader bowiem po znokautowaniu Fedora Emelianenko w finale Grand Prix, został mistrzem wagi ciężkiej i zarazem podwójnym mistrzem, gdyż do turnieju przystępował jako czempion wagi półciężkiej.

Podwójnym mistrzem do niedawna był też Daniel Cormier. „DC” dzierżył pasy wagi ciężkiej i półciężkiej UFC, stąd pomysł na rywalizację pod szyldem UFC vs. Bellator:

„To walka, którą chcieliśmy. To walka, którą wszyscy chcieli. Ta sprawa ciągnie się już długo. To stara rywalizacja i do tego doszłaby wielka promocja jako starcie dwóch podwójnych mistrzów różnych organizacji. W historii MMA czegoś takiego jeszcze nie było. Tak dzieje się tylko w boksie.”

Dodatkowo, Lourenco nie ukrywa, że widzi przewagę swojego podopiecznego w tej potencjalnej walce:

„Wierzę, że pięciorundowa walka byłaby dla nas świetną sprawą. Bader świetnie radzi sobie na tak długim dystansie, ale pamiętajmy, że obaj – zarówno Bader, jak i Cormier – mają ciężkie ręce. Nie zdziwiłbym się, jeśli ta walka okazałaby wojną, ale Bader ma też wielką szansę, na pokonanie Cormiera w pięciu rundach.

Cormier to świetny gość, bardzo go szanuję, ale to też dobre zestawienie dla Badera. Cormier to świetny zapaśnik ze świetnymi umiejętnościami na krótkich dystansach, ale taką walkę też Bader robi dobrze.”