Trener Nunes uważa, że Brazylijka będzie dominującym mistrzem w obu dywizjach

Foto: UFC
Foto: UFC

Zdaniem szefa American Top Team, Dana Lamberta Amanda Nunes powinna być w stanie bronić obu tytułów mistrzowskich UFC.

Pierwszym zawodnikiem, który zdobył dwa pasy mistrzowskie był Conor McGregor, jednak Irlandczyk nie bronił, żadnego z obu tytułów. Conor wolał przygotowywać się do bokserskiej walki z Floydem Mayweatherem. Następnym, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie był Daniel Cormier. Ten jednak bronił każdego z nich, ale zrzekł się jednego przed galą UFC 232. Na tej własnie gali Amanda Nunes walczyła z Cris Cyborg.

Amanda Nunes pierwszą kobietą posiadającą dwa tytuły mistrzowskie UFC

Nunes zaskakująco i szybko rozprawiła się ze swoją rodaczką, bo już w 51. sekundzie! Była to pierwsza przegrana Cris od czasu debiutu w MMA, w 2005 roku. Mało osób stawiało, że Cyborg przegra to starcie. A jednak! „Lioness” po walce krzyczała „Zrobiłam to!” . Tym samym Brazylijka przeszła do historii, zostając pierwszą kobietą posiadającą dwa pasy UFC.

Dan uważa, że Amanda będzie inna niż Conor, i „DC”. Twierdzi, że Nunes będzie w stanie bronić dwóch tytułów mistrzowskich przez dłuższy czas.

„Wiem, że w niektórych dywizjach wagowych ciężko pozostać podwójnym mistrzem. To było niemożliwe, żeby Cormier cały czas bronił pasa wagi ciężkiej i półciężkiej. W mniejszych wagach dużo łatwiej zachować oba tytuły. W wadze muszej i piórkowej nie ma wielkiej różnicy wagowej.”

Lambert dodał, że Nunes spokojnie może balansować pomiędzy dwoma kategoriami wagowymi.

„Ona naprawdę dobrze się czuje w 135 lbs. Nie miała też nigdy problemów w przybraniu na wadze. Przytyć do 145 lbs to dla niej pikuś!”

Limit wagowy wagi piórkowej obecnie wynosi 145lb/66kg, a limit wagi muszej to 135lb/61kg.

„Myślę, że UFC będzie chciało, żeby Amanda była podwójną mistrzynią przez dłuższy czas. W każdej walce jest co raz lepsza. Uważam, że będzie dominującym mistrzem w obu dywizjach, a ludzie kochają dominujących wojowników.”

American Top Team (ATT) to jeden z najlepszych klubów MMA na świecie. Obecnie należą do niego między innymi: Tyron Woodley, Glover Teixeira, Dustin Poirier, Amanda Nunes i Joanna Jędrzejczyk. ATT powstał w 2001 roku, a założył go wcześniej wspomniany Dan Lambert.