MMA PLUFCTrener Khabiba o rewanżu z McGregorem: Nie mamy nad tym żadnej kontroli

Trener Khabiba o rewanżu z McGregorem: Nie mamy nad tym żadnej kontroli

Foto: forbes.com

Conor McGregor chce rewanżu z Khabibem Nurmagomedovem, ale mistrzowi wagi lekkiej daleko jest od jakiegokolwiek zainteresowania ponownym zestawieniem.

W związku z jego brakiem zainteresowania taką walką, spekuluje się, że McGregor może być wrzucony jako potencjalne zastępstwo na UFC 249. Oznacza to, że w razie wypadnięcia jednego z zawodników starcia Nurmagomedov vs. Ferguson, McGregor wejdzie na miejsce któregoś z nich.

Wychodzi więc na to, że Nurmagomedov może skończyć z rewanżem z McGregorem, czy mu się to podoba, czy nie, na dodatek w krótkim czasie. Mimo, że nie byłoby to dobre dla mistrza, jego trener, Javier Mendez, nie wierzy, żeby mieli cokolwiek do powiedzenia. Twierdzi, że UFC robi co chce:

“Nie bądźmy naiwni, myąląc, że mamy jakąkolwiek kontrolę. Nie mamy. Kontrolujemy jedynie to co robimy, ale organizacja kontroluje z kim walczysz lub nie.

Khabib Nurmagomedov i Conor McGregor pierwszy raz walczyli ze sobą w walce wieczoru gali UFC 229 w październiku 2018 roku. Ta gala przeszła do historii z największą sprzedażą PPV. Tamtej nocy Nurmagomedov udusił McGregora duszeniem zza pleców w czwartej rundzie.

To, co działo się po walce było równie ciekawe co sama walka. Teamy obu zawodników starły się ze sobą w i poza klatką. Po tym incydencie wszystkie zaangażowane strony zostały ukarane grzywną i zawieszone, ale złe wrażenie i stosunki pozostały.

Od tamtego starcia Nurmagomedov i McGregor cały czas atakują się w wywiadach i w mediach społecznościowych. Jednakże, chociaż nie wszyscy fani chętnie widzieliby rewanż, nie da się ukryć, że byłby to świetny interes dla UFC.