MMA PLConor McGregorTrener Khabiba chce rewanżu z Conorem McGregorem. Nurmagomedov komentuje: “On na to nie zasługuje”

Trener Khabiba chce rewanżu z Conorem McGregorem. Nurmagomedov komentuje: “On na to nie zasługuje”

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Szczegóły kolejnej walki niepokonanego mistrza UFC w wadze lekkiej Khabiba Nurmagomedova nie są znane. Zdaniem trenera “The Eagle”, Javiera Mendeza najlepsza dostępna opcja to rewanż z Conorem McGregorem.

Ostatni raz panowie zmierzyli się przeciwko sobie 6 października 2018 na UFC 229. Khabib wyszedł zwycięsko w starciu, wygrywając przez poddanie w czwartej rundzie.

Javier Mendez wypowiedział się na temat rewanżu w “On The Brawl” :

“Patrzę na to bardziej jako na nagrodę pieniężną niż na sport. Oczywiście, chcę rewanżu, z powodu tego, co się stało po walce, na drugie starcie pojawiło się jeszcze większe zainteresowanie. Dla mnie to super opcja. To najbardziej przychodowa walka w branży MMA. Tutaj nie ma nikogo, kto mógłby przynieść takie pieniądze, jak Khabib i Conor w rewanżu. To jest powód, dla którego bym tego chciał, ale Khabib może chcieć czegoś innego, Khabib może chcieć Tony’ego Fergusona. Trudno powiedzieć, bo 29 stycznia jeszcze nie nastał. Nie wiemy, co zrobi NAC? Jak długo obaj będą zawieszeni? Ile pieniędzy grzywny będą musieli zapłacić, ale z mojego punktu widzenia chciałbym rewanżu za nagrodę pieniężną.

Dnia 29 stycznia, o którym wspomniał wyżej Javier Mendez, Khabib Nurmagomedov zostanie ukarany przez komisję sportową stanu Nevada za swoje zachowanie po walce na UFC 229. Gdy zawieszenie przeminie, będzie możliwa opcja rewanżu obu zawodników.

Jeśli jednak do drugiego starcia dojdzie, Mandez chce, aby gala odbyła się na stadionie “AT & T“. Jest to stadion amerykańskiej drużyny NFL – Dallas Cowboys.

“Nie wiemy jak z Conorem, wiemy że wiedzie mu się dobrze z jego whisky. Słyszę, że sprzedaje się fantastycznie. Wygląda na to, że jest biznesmenem. Najlepsza opcja to walka na stadionie Cowboys. To sprzedałoby miliony pay-per-view. Myślę, że teraz jest czas, aby rozważyć zrobienie czegoś takiego. Byłoby to odpowiednie miejsce na galę na stadionie. Vegas będzie odpowiednim miejscem, jeśli zbudują stadion Oakland Riders na czas, ale niestety jest to mało prawdopodobne.

Sam rosyjski zawodnik niechętnie podchodzi do tematu kolejnej walki z “Notoriusem”:

“Nie zasługuje na to. Rewanż? Po co? Przed ostatnią walką mówił, mówił, a kiedy byliśmy w klatce, nic nie zrobił.”

W tej chwili UFC utknęło w martwym punkcie na temat planów dotyczących Khabiba lub McGregora. Awantura na UFC 229 spowodowała tymczasowe zawieszenia i komisja prowadzi teraz dochodzenia w sprawie incydentu i ustala, kto powinien zostać za to surowo ukarany. Następne spotkanie odbędzie się w tym miesiącu i, zakładając, że nie zostanie zawieszony na dłuższy okres, Khabib mówi, że będzie gotowy do obrony swojego tytułu przed kimkolwiek.

“Byle kto, ale musimy czekać na sąd. . . Czekamy tylko na decyzję komisji sportowej Nevada 29 stycznia. Mam dostać telefon. Zobaczymy.”