MMA PLUFCTrener jasno o walce Zhang vs. Jędrzejczyk: Musimy zrobić rewanż, musimy!

Trener jasno o walce Zhang vs. Jędrzejczyk: Musimy zrobić rewanż, musimy!

Będzie natychmiastowy rewanż miedzy Weili Zhang (21-1) a Joanną Jędrzejczyk (16-4)? Trener Polki Mike Brown nawołuje do zorganizowania drugiego starcia polsko-chińskiego.

Walka Zhang vs. Jędrzejczyk odbyła się w minioną sobotę na gali UFC 248 w Las Vegas i obiła się szerokim echem w środowisku mieszanych sztuk walki. Starcie to uznano nawet za najlepsze w historii kobiecego MMA.

Oto natomiast, co na temat potencjalnego rewanżu sądzi trener Polki, Mike Brown:

“Uważam, że musimy zrobić rewanż, musimy! To wszystko, co na ten temat myślę. Jedyną rzeczą, dla której Joanna jest w tym sporcie jest zostanie mistrzynią, a jeśli nie będzie miała okazji nią zostać, to już nie warto walczyć.

Jest bardzo zdyscyplinowana, a dla niej zbijanie wagi jest męczarnią, jest piekielnie ciężkie. Większość sportowców nie przetrwałaby takiej redukcji. Ona naprawdę jest silna psychicznie, jest lepsza pod tym względem od wszystkich, z którymi miałem do czynienia. To naprawdę imponujące.”

Brown potwierdza także, że nawet jego zdaniem trudno określić zwyciężczynię pierwszej walki między Zhang a Jędrzejczyk. Wszystko przez bardzo wyrównany bój, jakie te zawodniczki stoczyły na UFC 248:

“Zawsze podchodzę ostrożnie do takich sytuacji z punktowaniem. Nie wiedziałem komu dać pierwsze dwie rundy. Wszyscy byli niezdecydowani. Uważam, że jedyną rundą łatwą do punktowania była trzecia. Każda inna była trudna do typowania pod tym względem.”