Trener Jana Błachowicza sugeruje walkę o najwyższe laury: Szczyt dla Janka jest bardzo blisko

Foto: MMAfighting.com
Foto: MMAfighting.com

Czołowy zawodnik wagi półciężkiej na świecie, Jan Błachowicz (22-7) już jutro, 15 września w Moskwie stoczy kolejny pojedynek w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Polak w drugiej walce wieczoru gali UFC Fight Night 136 zmierzy się z powracającym do oktagonu Nikitą Krylovem (24-5). 

Starcie z niebezpiecznym Ukraińcem w rozmowie z polsatsport.pl zapowiedział trener Błachowicza – Robert Złotkowski:

„Nikita bardzo mocne kopie. Czasami niekonwencjonalnie i nie do końca wiadomo skąd te kopnięcia wychodzą. Janek będzie musiał być bardzo skupiony, w każdym momencie walki i na pewno trzymać bardzo szczelnie swoją gardę. Janek coraz lepiej boksuje, bije mocne sierpy, poprawia umiejętności z treningu na trening. Wierzę, że któryś z sierpów dojdzie do celu i sięgnie szczęki Krylova.”

Dodatkowo Złotkowski jest świadomy potencjału Błachowicza i zasugerował nawet, że Polak jest bardzo blisko potencjalnej walki o pas mistrzowski UFC:

„Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a chcę żebyśmy sięgali po najwyższe laury. Janek uwierzył w swoje umiejętności tymi trzema wygranymi i wie, że szczyt nie jest wcale tak daleko.”