MMA PLUFCTrener Conora McGregora dostrzega pozytyw w doprowadzeniu do walki Khabib vs. Ferguson

Trener Conora McGregora dostrzega pozytyw w doprowadzeniu do walki Khabib vs. Ferguson

Gala UFC 249 z walką wieczoru w postaci starcia Khabiba Nurmagomedovowa (28-0) z Tonym Fergusonem (25-3) o pas mistrzowski wagi lekkiej się odbędzie. Tak przynajmniej zapewnia szef amerykańskiej organizacji Dana White.

UFC na powściągnąć wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa, by nie narażać zawodników i personelu na zarażenie się wzbudzającym strach koronawirusem, ale cała impreza ma się odbyć i to w piekielnie mocnej obsadzie:

Swoją opinię na temat doprowadzenia do gali UFC 249 i walki Khabiba z Tonym Fergusonem wyraził trener Conora McGregora – John Kavanagh, który dostrzega pewien pozytyw w całej sytuiacji:

“Jeśli walka 18 kwietnia się wydarzy – a szczerze mówiąc nie wiem jak to działa, ale bądźmy optymistami – to zawodnicy nie będą mieli za sobą 4-5 tygodniu sparingów i grapplingu. Osobiście uważam, że będzie to miało zerowy wpływ na ich umiejętności, bo przez wiele lat konsekwentnego treningu, jego brak przez kilka tygodni nie będzie miał wpływu na umiejętności. Jedynym prawdziwym efektem tego, że nie będą trenować będzie brak kontuzji z ich strony. Bez siniaków, bez powykręcanych kolan, nic nie powinno im nic dolegać.”