MMA PLArchiwumUFCTrener Chimaeva wyjaśnił, co skłoniło „Wilka” do zmiany barw: Ciężko podróżować z rosyjskim paszportem…

Trener Chimaeva wyjaśnił, co skłoniło „Wilka” do zmiany barw: Ciężko podróżować z rosyjskim paszportem…

Alan Nascimento, trener brazylijskiego jiu-jitsu Khamzata Chimaeva – wytłumaczył decyzję Czeczena o zmianie obywatelstwa.

Trener Chimaeva o zmianie barw
Foto: James Gilbert/Getty Images

Khamzat Chimaev urodził się w Czeczenii, ale we wszystkich dotychczasowych występach w UFC reprezentował Szwecję – do której wyemigrował, mając 18 lat. Na co dzień trenował i mieszkał w Allstar Training Center w Sztokholmie.

Na UFC 294 porzuci jednak szwedzkie barwy na rzecz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Postanowienie „Wilka” zostało odebrane jako przejaw braku wdzięczności dla państwa położonego w Europie Północnej.

Całą sprawę w wywiadzie dla portalu MMA Fighting szerzej wyjaśnił Alan Nascimento, czyli jeden z trenerów Chimaeva. Jego zdaniem chodziło o trudności z podróżowaniem, które dotyczą wszystkich obywateli Federacji Rosyjskiej – z wiadomych względów.

Rzecz w tym, że Chimaev nie ma szwedzkiego obywatelstwa. Nie jest obywatelem Szwecji – nigdy nim nie był, ma rosyjski paszport. W aktualnej sytuacji na świecie (wojna) ciężko podróżować z rosyjskim paszportem, a szczególnie, będąc Czeczenem.

Kontynuował:

Nie będę wchodził w szczegóły, ale każdy, kto śledzi wydarzenia na świecie, widzi, że Rosja jest dociskana sankcjami – Khamzat to przeżywa. To był jeden z głównych powodów, przez które opuścił Szwecję. Wielokrotnie starał się o obywatelstwo, lecz bezskutecznie.

ZOBACZ TAKŻE: UFC 294: Jednooki wojownik wygrywa w debiucie! Magomedov pokonał Silve po świetnej walce!

Khamzat Chimaev już wcześniej odpowiedział na krytykę kibiców, tłumacząc, że zmiana otoczenia pomoże mu w dalszym rozwijaniu kariery. Cóż… chyba nie pomogło, skoro w dyskusję musiał wdać się szkoleniowiec Czeczena.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis