MMA PLJan BłachowiczTrener Błachowicza nie przecenia Reyesa. “Jest łatwiejszym przeciwnikiem od Jonesa”

Trener Błachowicza nie przecenia Reyesa. “Jest łatwiejszym przeciwnikiem od Jonesa”

Foto: facebook.com/Jan Błachowicz

Polscy fani MMA z niecierpliwością czekają na walkę Jana Błachowicza (26-8) z Dominickiem Reyesem (12-1) o pas wagi półciężkiej UFC. Zdaniem trenera Polaka – Roberta Jocza, Reyes nie jest tak wymagającym przeciwnikiem jakim byłby Jon Jones (26-1, 1NC).

Niedawno polski świat MMA otrzymał fenomenalną wiadomość. Po długim czasie oczekiwania Błachowicz w końcu otrzymał szansę walki o miano najlepszego zawodnika wagi półciężkiej w UFC. Polak wywalczył sobie miano pretendenta serią trzech wygranych z rzędu. W ostatniej rywalizacji “Cieszyński Książę” znokautował Coreya Andersona (13-5).

37-latek nie zmierzy się jednak z niekwestionowanym mistrzem kategorii do 93 kilogramów – Jonem Jonesem. Amerykanin zdecydował bowiem przenieść się do wagi ciężkiej. Drugą szansę wywalczenia mistrzowskiego pasa otrzymał zatem ostatni przeciwnik “Bonesa” – Dominick Reyes.

Zdaniem wielu obserwatorów świata mieszanych sztuk walki jest to dobra wiadomość dla Błachowicza. “The Devastator” nie wydaje się aż tak trudnym przeciwnikiem. Takie zdanie podziela również trener Polaka – Robert Jocz, zwracając uwagę, że nadchodzący przeciwnik jego podopiecznego jest zawodnikiem mniej wymiarowym.

W teorii łatwiejszym przeciwnikiem jest Dominick Reyes. Nie jest on tak niebezpieczny w zapasach i parterze. Jones jest niebezpieczny w stójce, a także sam wywraca i broni obalenia, a ponadto umie skończyć. W stójce bije mocno łokciami, kopie upkicki lub po kolanach, co jest bardzo nieprzyjemne

cytat za FightsportPL

– stwierdził Jocz. Jednocześnie trener nie zamierza całkowicie deprecjonować Reyesa, zaznaczając jego główne pozytywy.

Reyes to oczywiście mocny kickboxing oraz agresywny styl i mocne uderzenia. Nawet gdyby chciał zaskoczyć, to wiele pod walkę nie zmieni. Fakt jednej walki o pas wcale nie musi być także dla niego atutem.

Zobacz także:

Starcie Dawida i Goliata na GROMDA 2! Będziecie dziś oglądać?

Już dziś odbędzie się druga edycja Gromdy. Patrząc choćby przez pryzmat walki Dawida z Goliatem mamy gwarantowane emocje

”Gamer” komentuje zestawienie Parke-Don Kasjo! Dobrze powiedział?

Mateusz Gamrot był zaskoczony, gdy zobaczył informacje o potencjalnej walce z Parke-Don Kasjo. Zobaczcie jak to skomentował mistrz KSW

Hit internetu! Zaskoczeni tym powrotem?

Lech Roch Pawlak zapowiada walkę Izu Ugonoha. Sami zobaczcie