MMA PLJan BłachowiczTrener Błachowicza nie przecenia Reyesa. “Jest łatwiejszym przeciwnikiem od Jonesa”

Trener Błachowicza nie przecenia Reyesa. “Jest łatwiejszym przeciwnikiem od Jonesa”

Polscy fani MMA z niecierpliwością czekają na walkę Jana Błachowicza (26-8) z Dominickiem Reyesem (12-1) o pas wagi półciężkiej UFC. Zdaniem trenera Polaka – Roberta Jocza, Reyes nie jest tak wymagającym przeciwnikiem jakim byłby Jon Jones (26-1, 1NC).

Trener Błachowicza nie przecenia Reyesa
Foto: facebook.com/Jan Błachowicz

Niedawno polski świat MMA otrzymał fenomenalną wiadomość. Po długim czasie oczekiwania Błachowicz w końcu otrzymał szansę walki o miano najlepszego zawodnika wagi półciężkiej w UFC. Polak wywalczył sobie miano pretendenta serią trzech wygranych z rzędu. W ostatniej rywalizacji “Cieszyński Książę” znokautował Coreya Andersona (13-5).

37-latek nie zmierzy się jednak z niekwestionowanym mistrzem kategorii do 93 kilogramów – Jonem Jonesem. Amerykanin zdecydował bowiem przenieść się do wagi ciężkiej. Drugą szansę wywalczenia mistrzowskiego pasa otrzymał zatem ostatni przeciwnik “Bonesa” – Dominick Reyes.

Zdaniem wielu obserwatorów świata mieszanych sztuk walki jest to dobra wiadomość dla Błachowicza. “The Devastator” nie wydaje się aż tak trudnym przeciwnikiem. Takie zdanie podziela również trener Polaka – Robert Jocz, zwracając uwagę, że nadchodzący przeciwnik jego podopiecznego jest zawodnikiem mniej wymiarowym.

W teorii łatwiejszym przeciwnikiem jest Dominick Reyes. Nie jest on tak niebezpieczny w zapasach i parterze. Jones jest niebezpieczny w stójce, a także sam wywraca i broni obalenia, a ponadto umie skończyć. W stójce bije mocno łokciami, kopie upkicki lub po kolanach, co jest bardzo nieprzyjemne

cytat za FightsportPL

– stwierdził Jocz. Jednocześnie trener nie zamierza całkowicie deprecjonować Reyesa, zaznaczając jego główne pozytywy.

Reyes to oczywiście mocny kickboxing oraz agresywny styl i mocne uderzenia. Nawet gdyby chciał zaskoczyć, to wiele pod walkę nie zmieni. Fakt jednej walki o pas wcale nie musi być także dla niego atutem.

Zobacz także:

Starcie Dawida i Goliata na GROMDA 2! Będziecie dziś oglądać?

Już dziś odbędzie się druga edycja Gromdy. Patrząc choćby przez pryzmat walki Dawida z Goliatem mamy gwarantowane emocje

”Gamer” komentuje zestawienie Parke-Don Kasjo! Dobrze powiedział?

Mateusz Gamrot był zaskoczony, gdy zobaczył informacje o potencjalnej walce z Parke-Don Kasjo. Zobaczcie jak to skomentował mistrz KSW

Hit internetu! Zaskoczeni tym powrotem?

Lech Roch Pawlak zapowiada walkę Izu Ugonoha. Sami zobaczcie

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis