Sparingpartner i trener brazylijskiego jiu jitsu Conora McGregora (21-3), Dillon Danis (0-0) podpisał właśnie kontrakt z organizacją Bellator MMA.

Według Yahoo Sports, jeden z najlepszych grapplerów na świecie związał się z Bellatorem, a nie z UFC tak jak wcześniej planował. Wspomniał również, że jego idolem jest Irlandczyk, ale zamierza iść własną drogą:

„Chcę walczyć z najlepszymi, tak jak Conor.

Jesteśmy różnymi ludźmi, choć mamy podobne nastawienie. Stawiamy sobie cele i nie boimy się ich osiągać. Czuję, że jest najlepszy na świecie, więc jeśli ludzie chcą nas porównywać, cóż, byłoby źle, gdybyś był koszykarzem i był porównywany do Michaela Jordana?

Oczywiście szanuję to co osiągnął i to co osiągnie w przyszłości. Jest niesamowity, a aura pewności jaką rozsiewa wokół siebie jest zadziwiająca. Nie bez powodu jest mistrzem. Ale chcę iść własną ścieżką i zrobić to po swojemu.”

Czarny pas BJJ planuje rozpocząć karierę w dywizji półśredniej, ale nie wyklucza udziału w lekkiej. Tym samym chciałby jak McGregor stać się mistrzem dwóch kategorii wagowych. Na razie nie wiadomo jednak kto i kiedy będzie jego rywalem w debiucie.

Pitbull Sports