MMA PLAnthony JoshuaTrener Anthony’ego Joshuy przyznaje: Ta runda walki z Usykiem złamała go psychicznie

Trener Anthony’ego Joshuy przyznaje: Ta runda walki z Usykiem złamała go psychicznie

Robert Garcia to trener Anthony’ego Joshuy. W jednym z najnowszych wywiadów wskazał on moment, który miał złamać psychicznie swojego podopiecznego w rewanżowej walce z Oleksandrem Usykiem.

Trener Joshuy

Przypominamy, że Ukrainiec drugi raz wygrał z Brytyjczykiem, tym razem w walce, która odbyła się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Usyk pokonał Joshuę niejednogłośną decyzją sędziów w stosunku 16-112, 115-113 i 113-115, choć sędziemu dającemu wygraną Brytyjczykowi, opinia publiczna zarzuciła problem ze wzrokiem.

Trener Anthony’ego Joshuy przyznaje: Ta runda walki z Usykiem złamała go psychicznie

Garcia przyznał, że Anthony Joshua był bardzo blisko wygrania tego pojedynku w dziesiątej rundzie, kiedy to wydawało się, że naruszył Ukraińca. Ten jednak zdołał odbić się w tej rundzie, co wydawało się załamującym momentem dla Joshuy:

“Joshua został mentalnie pokonany między rundą 10 a 11. Runda 10 była dla Usyka bardzo ważna. To zmieniło całą walkę i sprawiło, że zostaliśmy pokonani. W 10 rundzie liczyliśmy na ten jeden strzał, bo Anthony dominował. Jest silnym uderzaczem i myśleliśmy, że zdoła go posłać na deski. Po dziewiątej rundzie mówiliśmy do siebie, że mamy tę walkę, że wygramy.

Usyk był naruszony i wydawało się, że Joshua ma go w garści. Ale Ukrainiec wrócił silniejszy w 10 rundzie i to całkowicie zmieniło walkę. Anthony mentalnie został pokonany właśnie wtedy – kiedy Usyk zdołał wrócić do walki.”

Zgadzacie się ze zdaniem trenera Garcii?

Zobacz także:

Nitro komentuje walkę Murańskiego! Dymy za kulisami: Junior rzucił we mnie kubkiem! Widzieliście?

Jak się okazuje za kulisami doszło do tak zwanych dymów – o czym na twitterze napisał Sergiusz Górski. Jeden z najbardziej popularnych youtuberów w Polsce wyjawił, że Mateusz Murański rzucił w niego kubkiem z piciem. Ponadto popularny ”Nitro” skomentował walkę Jacka Murańskiego.

Don Kasjo komentuje porażki Murańskich z Tańculą na FAME MMA 15 [WIDEO] Oglądaliście?

Kasjusz “Don Kasjo” Życiński był obecny w Mrągowie na wczorajszej gali FEN 41. Freak fighter i “włodarz” organizacji PRIME Show MMA udzielił wywiadu obecnym na miejscu dziennikarzom.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis