MMA PLIsrael AdesanyaTrener Adesanyi jest o tym przekonany przed UFC 259: To jest najtrudniejszy pojedynek!

Trener Adesanyi jest o tym przekonany przed UFC 259: To jest najtrudniejszy pojedynek!

Foto: MMA21+ on Twitter

Już w najbliższa sobotę Jan Błachowicz stanie przed najprawdopodobniej najtrudniejszym wyzwaniem w karierze. Polak, w walce z Israelem Adesanyą po raz pierwszy będzie bronił pasa mistrzowskiego UFC.

Takie pojedynki nie zdarzają się często. W najbliższą sobotę w klatce UFC dojdzie do starcia mistrza kategorii półciężkiej z mistrzem dywizji średniej. Dla Nigeryjczyka będzie to więc szansa na powtórzenie sukcesu Conora McGregora, czyli sięgnięcie po tytuł mistrzowski dwóch kategorii wagowych największej organizacji MMA na świecie.

W wielu wywiadach Adesanya w swoim stylu przyznawał, że to on jest zdecydowanym faworytem nadchodzącego starcia. W nieco innym tonie wypowiada się jednak trener Nigeryjczyka. W wywiadzie dla Submission Radio Eugene Bareman przyznał, że walka z Błachowiczem będzie najtrudniejszą w dotychczasowej karierze jego podopiecznego.

To jest najtrudniejszy pojedynek Israela. Uważam, że to przeskok względem któregokolwiek z poprzednich rywali. Nie będziemy mieli przewagi gabarytów i kilogramów, które niejednokrotnie przemawiały na naszą korzyść.

Główny trener klubu City Kickboxing zdaje sobie sprawę z tego jak ciężka przeprawa będzie czekać Adesanyę.

Podejmujemy bardzo trudne i ryzykowne przedsięwzięcie.(…) Jest to wielkie, prawdziwe wyzwanie, któremu każdego dnia chcemy podołać . Mamy za sobą świetny obóz przygotowawczy, bo motywacja jest ogromna.

W nieco innym tonie wypowiadał się Adesanya. Mimo tego, że szanuje umiejętności Polaka, uważa siebie za zdecydowanego faworyta w tym pojedynku.

Nie trafi mnie w tej walce, taki jest mój plan, nie trafi mnie, tak jak w walce z Costą. On mnie nie trafiał, nie pozwoliłem mu nawet dotknąć swojej twarzy. Tym razem będzie to wyglądać tak samo.

Zobacz także:

Dana White o emeryturze Chimaeva: Napisał to w emocjach, wróci i zawalczy w lipcu!

Dana White wypowiedział się o ogłoszonej emeryturze Khamzata Chimaeva. Szef największej organizacji MMA na świecie wydaje się nie przejmować wpisem 26-letniego Borza.