MMA PLCiekawostkiTransseksualista na IO w Tokio! Będzie rywalizował z kobietami w podnoszeniu ciężarów: “W środku zawsze będzie mężczyzną”

Transseksualista na IO w Tokio! Będzie rywalizował z kobietami w podnoszeniu ciężarów: “W środku zawsze będzie mężczyzną”

To już niemal pewna informacja! Transseksualista wystąpi na najbliższych IO w Tokio, które rozpoczną się w lipcu, tuż po mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Mężczyzna po zmianie płci będzie rywalizował z kobietami w… podnoszeniu ciężarów!

Chodzi o Nowozelandkę – Laurel Hubbard. Będzie ona pierwszym transpłciowym sportowcem w historii Igrzysk Olimpijskich.

W sprawie występu Hubbard na IO w Tokio wypowiedziała się Polka – Aleksandra Mierzejewska, która jest byłą mistrzynią Europy w tej dyscyplinie.

Transseksualista na IO w Tokio! Będzie rywalizował z kobietami w podnoszeniu ciężarów: “W środku zawsze będzie mężczyzną”

Mierzejewska w rozmowie z Onetem (całość -> TUTAJ!) stwierdziła, że występ Hubbard razem z kobietami jest nieuczciwe względem pozostałych uczestniczek zawodów, które nie są po zmianie płci:

“Ta sprawa dotyczy mnie osobiście, bo w 2017 r. powinnam zająć szóste miejsce w mistrzostwach świata, ale dlatego że dopuszczono do startu mężczyznę, byłam siódma. To było krzywdzące dla nas, kobiet. Trzy dni przed startem poważnie zachorowałam na zapalenie oskrzeli. Nie mogłam brać żadnych lekarstw poza witaminą C. Do tego musiałam rywalizować z mężczyzną, bo jeszcze wtedy ta zawodniczka nie przeszła transformacji. A to nie jest mały chłopczyk, tylko wielkie chłopisko.

Kiedy stanęła nade mną, to miałam wrażenie, że to jest Lasza Tałachadze, a nie kobieta. Tak to wyglądało. Ona startowała wcześniej w rywalizacji mężczyzn. To jest sport siłowy i od zawsze tak było, że to mężczyźni byli silniejsi od kobiet. Nieważne zatem, ile ona weźmie dawek progesteronu, by zaniżyć testosteron, to w środku zawsze będzie mężczyzną. Zmiana narządów płciowych w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia.” – powiedziała Mierzejewska.

Co ciekawe, występy mężczyzn po zmianie płci miały miejsce także w MMA. Między 2012 a 2014 rokiem w klatce rywalizowała Fallon Fox, która po korekcie płci walczyła z kobietami. Jej rekord w MMA wynosi 5-1, a jedyną kobietą, która zdołała pokonać transseksualistę była Ashlee Evans-Smith.

Zobacz także:

Walka na horyzoncie? Pudzianowski zaczepia Khalidova: To nic nie da!

To byłoby dopiero zaskakujące zestawienie. Mariusz Pudzianowski (15-7) postanowił w mediach społecznościowych zaczepić Mameda Khalidova (35-7-2).

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Mocna rywalka na powrót! Będzie zwycięstwo?

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Była pretendentka do pasa największej federacji na świecie zawalczy już w te wakacje! Rywalką Łodzianki będzie zaprawiona w bojach – Jessica Penne.

Tomasz Sarara zadebiutuje w MMA już na gali KSW 62. Znamy też rywala!

Na gali KSW 62 dojdzie do długo wyczekiwanego debiutu jednego z najlepszych polskich kickbokserów w formule MMA. Tomasz Sarara (0-0) spotka się 17 lipca z ostatnim rywalem, który pokonał go w ringu, Vladimirem Tokiem (0-1). Starcie odbędzie się w limicie kategorii ciężkiej.