MMA PLCiekawostkiTransseksualista Alana McLaughlin: Każda kobieta w MMA nie ma teraz wyboru i musi walczyć ze mną

Transseksualista Alana McLaughlin: Każda kobieta w MMA nie ma teraz wyboru i musi walczyć ze mną


Transseksualista Alana McLaughlin zabrała filozoficzny głos po swoim debiucie w formule MMA. Kobieta, która wcześniej była mężczyzną służącym w siłach specjalnych Stanów Zjednoczonych Ameryki zadebiutowała w walce w MMA z kobietą.

Transseksualista Alana McLaughlin

Rzecz miała miejsce w miniony piątek w Miami na Florydzie, gdzie w jednej z pierwszych walk gali Combate Global, McLaughlin poddała swoją rywalkę duszeniem zza pleców w drugiej rundzie.

Temat McLaughlin jest szeroko komentowany w środowisku sportu nie tylko w Stanach Zjednoczonych. W Polsce jako jedna z najpopularniejszych osób związanych ze sztukami walki, głos w sprawie zabrał Łukasz Jurkowski, który mówiąc delikatnie – nie jest fanem walk McLaughlin w MMA z kobietami:

Transseksualista Alana McLaughlin: Każda kobieta w MMA nie ma teraz wyboru i musi walczyć ze mną

Sama zainteresowana podzieliła się krótkim komentarzem w sprawie swojej walki na Twitterze. Oto, co napisała:

“Dzisiaj dowiedziałam się, że każda kobieta w mma nie ma wyboru i musi ze mną walczyć, bo inaczej ich kariera się kończy. Dla mnie nowość, mogłabym przysiąc, że miałam tylko jedną walkę i że wiele potencjalnych przeciwniczek mnie odrzuciło. Dziwne.”

Zobacz także:

Materla po zwycięstwie na EFM SHOW 2: Jestem bardzo samokrytyczny co do tego pojedynku! [WIDEO]

W ubiegłą sobotę w Sofii miała miejsce gala EFM Show 2. W walce wieczoru Michał Materla pokonał Moise Rimbona przez jednogłośną decyzje sędziów. Tym samym zrewanżował się francuzowi za walkę sprzed 15 lat.

Skusi się? Artur Szpilka: Bokser vs. Bokser w MMA!

Nadal nie wiadomo, co dalej z karierą Artura Szpilki. Były pretendent do tytuł mistrza świata organizacji WBC nie zamyka sobie furtki na powrót do ringu, jednak również jest otwarty… na swój debiut w MMA!

Łukasz Jurkowski reaguje na pierwsze zwycięstwo transpłciowej ”zawodniczki”: Pi**dolony żart!

Łukasz Jurkowski (17-12) postanowił zareagować na twitterze! Mowa o Alana McLaughlin – została ona drugą transpłciową kobietą, która zadebiutowała w MMA. ”Juras” nie jest fanem takiego rozwiązania i zapewnia, że kwestią czasu jest aż dojdzie do tragedii.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis