MMA PLUFCTony Ferguson vs. Justin Gaethje w planach na UFC 249

Tony Ferguson vs. Justin Gaethje w planach na UFC 249

Foto: BJPenn.com

Aktualnie wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie do pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem (28-0) a Tonym Fergusonem. Na galę UFC 249 szykowany jest inny niezwykle interesujący pojedynek z udziałem jednego z tych zawodników.

Khabib aktualnie “utknął” w Rosji. Dagestańczyk przyznał też, że UFC zamierza zorganizować galę z nim lub bez niego w karcie walk.

Jak poinformował Ariel Helwani opcją awaryjną dla “El Cucuya” jest Justin Gaethje (21-2). Oferta została już wystosowana, lecz na razie nie ma jeszcze porozumienia. W tej chwili nie znamy również lokalizacji dla gali UFC 249

Tony Ferguson dzięki serii 12 zwycięstw jest obecnie uznawany za jednego z najlepszych zawodników wagi lekkiej na świecie. Amerykanin w ostatnim czasie pokonywał taki tuzy światowego MMA jak m.in. Edson Barboza, Rafael dos Anjos, Kevin Lee, Anthony Pettis czy Donald Cerrone.

W ostatnim czasie świetną serię trzech zwycięstw wypracował też Justin Gaethje. Na rozkładzie “Highlighta” są takie nazwiska jak James Vick, Edson Barboza czy Donald Cerrone.

Obaj zawodnicy słyną z efektownego stylu walki. W ich pojedynkach nie brakuje spektakularnych akcji i krwi. Jeśli walka dojdzie więc do skutku należy spodziewać się niesamowitego widowisko?

Usman vs. Masvidal na UFC 249? Raczej nie…

Ponadto Ariel Helwani informuje o jeszcze jednej walce, którą UFC próbuje zestawić na UFC 249. Na ten moment pojedynek Kamaru Usmana z Jorge Masvidalem w tym terminie wydaje się jednak mało prawdopodobny.