MMA PLUFCTony Ferguson: Mogę zabrać się za wszystkich w wadze półśredniej, ale teraz najważniejszy dla mnie jest Khabib

Tony Ferguson: Mogę zabrać się za wszystkich w wadze półśredniej, ale teraz najważniejszy dla mnie jest Khabib

Tony Ferguson (25-3) jest niepokonany w zawodowych startach od sześciu lat i cały czas znajduje się na szczycie dywizji lekkiej. Amerykanin, mimo świetnego rekordu i miana tymczasowego mistrza wagi lekkiej nigdy nie walczył o pełnoprawne mistrzostwo.

Ten stan rzeczy nie daje mu spokoju i – jak sam twierdzi – zaczyna myśleć o przenosinach do wyższej kategorii wagowej, gdyż w dywizji lekkiej pokonał już wszystkich najgroźniejszych pretendentów:

“Tak, absolutnie rozważam przejście do kategorii półśredniej. W wadze lekkiej zaczynam się nudzić. Pokonałem już wszystkich skurwysynów. Teraz UFC chce mnie wysłać do wagi półśredniej, a ja zamierzam im wystawić za to rachunek.

To zabawne, co się teraz dzieje. Zaczynałem w kategorii półśredniej, potem zszedłem do wagi lekkiej i teraz będę musiał tam wrócić. To zabawne, ale taka jest ta gra, taki jest ten program.

Mogę zabrać się za wszystkich w wadze półśredniej, ale teraz najważniejszy dla mnie jest Khabib Nurmagomedov. Dajcie mi ten pas!”

Khabib Nurmagomedov będzie walczył w obronie swojego pasa mistrzowskiego przciwko Dustinowi Poirierowi już na wrześniowej gali UFC 242 w Abu Dhabi.