Nowy tymczasowy mistrz wagi lekkiej organizacji UFC, Tony Ferguson (23-3) w najnowszym podcaście MMAjunkie Radio zaznaczył, iż Conorowi McGregorowi (21-3) kończy się czas i według zasad UFC, musi on obronić swój pas do grudnia tego roku.

„Wszystko co McGregor musi zrobić to bronić tego pasa albo go zwakować. Ten gość ma mniej niż miesiąc. Patrząc na zasady UFC, ma rok na obronę pasa. Jestem bardziej niż gotów, żeby walczyć w grudniu. Mówił, że chce walczyć jeszcze w 2017 roku. Myślę, że fani na to zasługują. I ja na to zasłużyłem.”

Conor McGregor zdobył pas wagi lekkiej w listopadzie zeszłego roku. Irlandczyk dokonał tego na UFC 205 nokautując Eddiego Alvareza w drugiej rundzie ich pojedynku w Madison Square Garden.

„Co może brzmieć lepiej niż 10 wygranych z rzędu? Jedenaście, i nazwisko Conora na tej liście skurwysynów. Słyszeliście moją przemowę. Nie ma dokąd uciec. Musi się ze mną zmierzyć i zamierzam obnażyć jego słabości.”

El Cucuy twierdzi również, że nie zależy mu na pieniądzach, ale po prostu na pokonaniu Conora McGregora:

„Nie sądzę, że on by chciał, abym ten mały pas był w moich rękach, ale będę się tym cieszył i go bronił. Ten gość nie obronił swojego nawet jeden raz. Prawdopodobnie obronię swój tymczasowy więcej razy niż on swój mistrzowski.”

Pitbull Sports