Tony Ferguson: Będę gotowy na tego piz**sia Khabiba w listopadzie, jestem prawdziwym mistrzem

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC, Tony Ferguson (23-3), który w przeszłości już kilkukrotnie miał zmierzyć się z obecnym czempionem, Khabibem Nurmagomedovem (26-0) wskazał kolejną przybliżoną datę potencjalnego starcia z Rosjaninem.

Ferguson, który ostatnim razem miał rywalizować z „Orłem” w kwietniu na UFC 223 w Nowym Jorku, ale wypadł z powodu kontuzji kolana, tym razem celuje w walkę z Khabibem w listopadzie bieżącego roku. Amerykanin potwierdził też, że jego rehabilitacja przebiega szybciej, niż się spodziewano:

„Lekarz mówił, że będę leczył się od trzech do sześciu miesięcy od czasu kontuzji i z zachowaniem wszystkich procedur, ale odzyskuję zdrowie znacznie szybciej. Kiedykolwiek ten pizduś Khabib zdecyduje się powrócić, to będę gotowy. Myślę o listopadzie.

UFC niby odebrało mi mój pas mistrzowski i Khabib jest w tej chwili jedynym mistrzem wagi lekkiej, ale UFC nie poinformowało oficjalnie mojego menadżera o swoich działaniach. PO ile mi więc wiadomo, jestem prawdziwym mistrzem wagi lekkiej. Nigdy nie straciłem tego pasa.”

Niestety nie wiadomo czy UFC zdecyduje się po raz kolejny spróbować doprowadzić do pojedynku Fergusona z Nurmagomedovem, gdyż sam Dana White w przeszłości zapewniał, że UFC już zapomina na zawsze o doprowadzeniu do tego starcia.