MMA PLOknińskiTomasz Sarara rozstał się z trenerem Oknińskim! Znamy powody!

Tomasz Sarara rozstał się z trenerem Oknińskim! Znamy powody!

Na jego debiut w mieszanych sztukach walki czeka wielu fanów polskiego MMA. Najprawdopodobniej jednak na pierwszą walkę Tomasza Sarary w nowej formule trzeba będzie odłożyć w czasie. Zawodnik zakończył swoją współpracę z trenerem Mirosławem Oknińskim.

Od pewnego czasu głośno było o możliwym debiucie utytułowanego kickboksera w formule MMA. Tomasz Sarara poszedłby zatem drogą innych zawodników, którzy osiągnąwszy szczyt w swojej dyscyplinie bazowej zdecydowali się na spróbowanie swoich sił w mieszanych sztukach walki. Na taki krok zdecydowała się między innymi była mistrzyni świata w boksie, Ewa Piątkowska, która na co dzień trenuje w Akademii Sportów Walki Wialnów, pod okiem trenera Oknińskiego.

Niestety okazuje się, że współpraca Sarary z trenerem Oknińskim zakończyła się. W rozmowie z Jarosławem Świątkiem z portalu MyMMA.pl, opowiedział co było powodem tej decyzji.

Umówmy się: ja nie mam trenować, ja muszę zapierdalać i potrzebuję robić to 2-3 razy dziennie. A wiadomo, mam żonę, dwójkę dzieciaków, swój klub, naprawdę sporo spraw, które mnie trzymają. Niełatwym zadaniem logistycznym jest wyrwać się na 2-3 godziny z domu, a co dopiero wyrwać się na tygodnie, zostawić wszystko, więc po prostu przeliczyłem się w tym wszystkim.

Sarara zaznaczył jednak, że pozostaje w dobrych stosunkach z trenerem Oknińskim.

Bez żadnego dissu, bez żadnego hejtu z trenerem Mirkiem, którego pozdrawiam, ale się rozchodzimy. Chyba jestem jednym z niewielu zawodników, który potrafi się rozejść z Mirkiem w drodze pokojowej. Stan na dzień dzisiejszy jest taki, że podajemy sobie dłonie i nie szukam żadnego konfliktu, żadnego hejtu. Taka jest moja decyzja. Jest chyba w bardzo prosty sposób uargumentowana.

Jak się okazuje podobnie do rozstania podchodzi Mirosław Okniński. Trener Akademii Sportów Walki Wilanów doskonale rozumie sytuację Sarary i zdaje sobie sprawę z tego, że treningi dojazdowe są ciężkim wyzwaniem logistycznym.

Tak naprawdę z dużym wyczekiwaniem i dużym stresem zastanawiałem się, jak zareaguje, a po krótkiej chwili milczenia w słuchawce powiedział: „Tomek, też ci to miałem zaproponować, bo też nie jestem w stanie wziąć odpowiedzialności za twoje przygotowania, jeśli one miałyby wyglądać w ten sposób, że widzimy się rzadko, rozumiem to. Rozumiem te argumenty, które trzymają cię w domu, dlaczego nie jesteś się w stanie w stu procentach poświęcić treningom tutaj u mnie”.

Czekacie na debiut Tomasza Sarary w MMA? Z kim chcielibyście go zobaczyć w klatce?

Zobacz także:

Romanowski ostro o ”Szulim”! Chcielibyście zobaczyć taką walkę?

Na powrót Grzegorza Szulakowskiego czeka wielu fanów MMA w Polsce. Dzisiaj do walki wyzwał go Tomasz Romanowski. Uczestnik programu “Tylko Jeden” chciałby “przywitać” Szuliego w kategorii półśredniej.

To nie wygląda dobrze! Don Kasjo nie będzie gotowy na kwiecień?

Siedemnastego kwietnia FAME MMA zorganizuje swoją jubileuszową dziesiątą edycję. Będzie to ostatnia gala przed wakacjami. Freakowa organizacja planuje hitowe zestawienia. Czy udział ”Don Kasjo” jest zagrożony?