MMA PLKSWTomasz Jakubiec przed KSW 68: Jestem świadom wartości nazwiska Damiana Janikowskiego

Tomasz Jakubiec przed KSW 68: Jestem świadom wartości nazwiska Damiana Janikowskiego

Podczas gali KSW 68 do okrągłej klatki powróci Tomasz Jakubiec, który zmierzy się w niej z Damianem Janikowskim.

Tomasz Jakubiec przed KSW 68

Ostatnie kilka sztuk biletów na płycie dostępne na eBilet.pl. #VisitRadom

Tomasz Jakubiec ostatni raz walczył w lipcu 2020 roku i starł się w wówczas z Andrzejem Grzebykiem. Potem Tomek miał zaplanowane dwie kolejne walki, ale ostatecznie zdrowie nie pozwoliło mu na starty.

– Najpierw miałem się bić z Aleksandarem Iliciem, ale problemy zdrowotne wykluczyły mnie z pojedynku – wspomina Tomasz. – Potem zostałem zestawiony z Marcinem Krakowiakiem, jednak na dwa tygodnie przed pojedynkiem złamałem rękę.

Mimo długiej przerwy od startów, Tomasz nie odczuwa tzw. rdzy ringowej.

– Cały czas byłem w treningu, więc ta przerwa nie ma na mnie większego wpływu. W sumie nie wiem nawet czy coś takiego jak ringowa rdza istnieje. Mnie na pewno ona nie łapie.

W pierwszej walce dla KSW Tomasz przegrał z Andrzejem Grzebykiem. Teraz podejmie wyzwanie w osobie Damiana Janikowskiego.

– Ze sportowego punktu widzenia nazwisko rywala nie ma dla mnie znaczenia. Natomiast pod względem medialnym jest to na pewno odczuwalne. Jestem świadom wartości nazwiska Damiana Janikowskiego, więc zwycięstwo nad nim na pewno dużo mi da, choćby pod względem rozpoznawalności.

Plan na Damiana jest oczywiście rozrysowany, a sam Tomasz jest przygotowany na walkę w każdej płaszczyźnie.

– Szykowałem się na każdą możliwość, a gdy już poznałem nazwisko rywala, powstał konkretny plan na walkę. Zawsze analizujemy ze sztabem rywala wyciągając jego najlepsze i najsłabsze strony. Wiadomo, że u Damiana jego najlepszą stroną jest dynamika, siła, zapasy i klincz pod siatką. Te negatywne strony jego sportowych umiejętności zostawiam natomiast dla siebie i będę się starał je wykorzystać w klatce.

Tomasz liczy na to, że nowy rok przyniesie mu nie tylko zwycięstwa, ale również więcej walk.

– Staram się nie wybiegać w przyszłość i skupiam się na tej walce, ale oczywiście chciałbym bić się jak najczęściej. Chciałbym w tym roku stoczyć trzy pojedynki.

Do walki Tomasza Jakubca z Damianem Janikowskim dojdzie już 19 marca podczas gali KSW 68 w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu.

Gala KSW 68 została objęta patronatem Pana Prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego.

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony Federacji KSW]

Zobacz także:

Artur Gwóźdź odpowiada na słowa Michała Pasternaka! Co wy na to?

Michał Pasternak w sobotę obronił pas MMA VIP i w wywiadzie zdradził, że chętnie zmierzy się z Arturem Gwoździem. Długo na odpowiedź menedżera Artnox Fight Sport nie musieliśmy czekać. 

Jacek Murański ogląda i komentuje walkę Najmana z Miśkiem z Nadarzynem! Widzieliście?

Jacek Murański w rozmowie z naszym portalem oglądnął wczorajszym pojedynek Marcina Najmana. Przy okazji ”Muran” skomentował zwycięstwo ”El Testosterona”. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do takiego starcia bądź częstochowianin zmierzy się z jego synem – Mateuszem.

Rosyjski weteran MMA krytykuje Usyka: Zanim coś powiesz powinieneś to dokładnie przemyśleć!

Alexander Shlemenko (62-13) rosyjski weteran MMA postanowił zabrać głos. 37-latek skrytykował uznanych ukraińskich pięściarzy oraz mistrza organizacji Bellator – Yaroslava Amosova (26-0).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis