MMA PLBoksTomasz Adamek zapewnia: To naprawdę ostatnie dwie walki!

Tomasz Adamek zapewnia: To naprawdę ostatnie dwie walki!

Jeden z najlepszych polskich pięściarzy wszech czasów Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) wypowiedział się na temat powrotu do ringu.

Tomasz Adamek to jeden z najlepszych polskich pięściarzy wszech czasów. W swojej karierze miał na przykład walkę o pas mistrza WBC w kategorii ciężkiej. Niestety przegrał wtedy przez TKO z Vitaliem Klitschko. Był posiadaczem mistrzostwa IBF w wadze ciężkiej. Toczył zwycięskie pojedynki z takimi zawodnikami jak Chris Arreola, Steve Cunningham czy Paul Briggs.

Popularny “Góral” w rozmowie z Michałem Olżyńskim skomentował swój powrót do ringu. Zdradził również ile stoczy jeszcze walk.

– Wracam na pewno na jedną walkę, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to zrobimy drugą. I na tym koniec.

– Tym razem towarzyszy mi zupełnie inne podejście. Wcześniej mówiłem o ambicjach sportowych, o walce o mistrzostwo świata, o groźnych rywalach. Teraz na wejściu mówię: żadnych walk o mistrzostwo świata, żadnych walk z czołówką wagi ciężkiej. Ustaliliśmy z Ziggym, że przeciwnikiem będzie niegroźny Amerykanin, wygrana w dobrym stylu.

– Obiecałem przede wszystkim sobie, że do końca mojej długiej bokserskiej drogi pozostały już tylko dwie walki. Mam co robić na co dzień, ale to robię z pasji, z serca do boksu(…) To naprawdę ostatnie dwa pojedynki, więcej walk nie będzie.

Powiedział Tomasz Adamek, który do ringu ma wrócić w przyszłym roku.

Zobacz także:

Patryk Likus przed KSW 65 o początku przygody ze sportem: Byłem małym łobuzem…

Patryk Likus, młody i utalentowany zawodnik, podczas gali KSW 65 wejdzie do okrągłej klatki po raz drugi w karierze i liczy, że wykona kolejny ważny krok po trudnej drodze do wejścia na szczyt świata mieszanych sztuk walki.

Kacper Miklasz chce walki z Taxi Złotówą: Wielki wojownik chodzi na policję!

Kacper Miklasz nie może doczekać się następnego pojedynku. ”Polish Machine” tym razem w mediach społecznościowych rzucił wyzwanie w kierunku ”Taxi Złotówy”. Ełczanin jest otwarty, aby doszło do pojedynku na jednej z freakowych gal.