MMA PLBoksTomasz Adamek o pandemii w Nowym Jorku: Nie jest tak, jak pokazują to polskie wiadomości

Tomasz Adamek o pandemii w Nowym Jorku: Nie jest tak, jak pokazują to polskie wiadomości

Pandemia koronawirusa paraliżuje cały świat, a jednym z miejsc najbardziej dotkniętych epidemią jest stan Nowy Jork w USA. Według licznych źródeł i statystyk prowadzonych na temat liczby zarażeń i śmiertelności przez COVID-19, Nowy Jork jest najbardziej zarażonym regionem w całych Stanach Zjednoczonych.

Jak tę sytuację widzi natomiast były mistrz świata w boksie Tomasz Adamek?  Polak, który mieszka 15 kilometrów od Manhattanu uważa, że rzeczywistość w Nowym Jorku wygląda inaczej, niż pokazują to media.

A te informują o zamkniętych sklepach, panice wśród społeczeństwa, napadach na zamknięte punkty handlowe i licznych ofiarach śmiertelnych.

Tomasz Adamek widzi to jednak nieco inaczej, a swoje spostrzeżenia przedstawił w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl:

“Jeśli chodzi o nas, to ja tu nic takiego nie widzę. Czasem włączam w telewizji nowojorski kanał, ale to chwila – wyłączam i życie w Ameryce toczy się dalej. Nie jest tak, jak pokazują to polskie wiadomości, że tu dzieje się nie wiadomo co.

Rzeczywiście, ruch na ulicach jest mniejszy. Ale media to wszystko wyolbrzymiają, a papier wszystko przyjmie. Właśnie wracam ze sklepu. Od dwóch dni dopiero patrzą tam na to, żeby wchodzić w maskach. Ale ja maski nie noszę. Jestem katolikiem, wielkiej wiary, wierzę w Boga, to czego mam się bać. Do tego jestem młody, wysportowany. Faktycznie, więcej osób chodzi w tych maskach, w rękawiczkach, ale ja chodzę normalnie.”

Cała wypowiedź Tomasza Adamka dla sportowefakty.wp.pl do sprawdzenia -> TUTAJ.