Tomasz Adamek ma radę dla Adama Kownackiego: Musisz schudnąć

Minionej nocy najlepszy obecnie polski pięściarz wagi ciężkiej Adam Kownacki (20-0, 15 KO) wygrał na punkty z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO) w walce wieczoru gali na Brooklynie. Polak zdobył przy okazji pas IBF Intercontinental.

Choć wielu ekspertów spodziewało się zwycięstwa Kowackiego przed czasem, to tym razem dał on walkę na pełnym dystansie i nie dał rady znokautować ambitnego Arreoli.

Dyspozycję „Babyface’a” skomentował inny legendarny polski pięściarz Tomasz Adamek, który w rozmowie z polsatsport.pl doradza Kownackiemu, by schudł:

„Gdyby Kownacki wniósł do ringu mniej kilogramów, myślę że efekt końcowy byłby jeszcze lepszy. Waga robi swoje i uważam, że Polak był w tej walce za ciężki. Nie może tak być. Nogi muszą dźwigać tę wagę… Adam musi trzymać dietę. Moja opinia jest taka, że powinien schudnąć, bo ma charakter, serce, twardą szczękę…

Jeśli jest się przygotowanym na pełen dystans, ostatnie rundy nie są niczym szczególnym. Na treningu robi się po 18 czy 20 rund. Zawsze trzeba być gotowym na 12 starć. Gratuluję Adamowi, ale musi od jutra zacząć dietę.”

Cała rozmowa polsatsport.pl z Adamem Kownackim -> TUTAJ. 

Jak Adam Kownacki komentuje swoją walkę z Chrisem Arreolą? Zobaczcie -> TUTAJ