MMA PLFreak FightTo prawda! Starcia grapplingowe w samochodzie na zamarzniętym jeziorze! [WIDEO]

To prawda! Starcia grapplingowe w samochodzie na zamarzniętym jeziorze! [WIDEO]

Na całym świecie dochodzi do coraz to bardziej dziwacznych pojedynków/rywalizacji. Była klatka rzymska, budka telefoniczna, a teraz walka grapplingowa w samochodzie. Jak widać pomysł się przyjął, bo nie pierwszy raz jak dochodzi do takiego starcia. Trzeba przyznać, że budzi to duże kontrowersje…

grappling

Mocno freakowe walki zdarzają się już na całym świecie. W Rosji na gali Epic Fighting Championship doszło do następnego starcia kobiety z mężczyzną czy chociażby dziadek z wnuczkiem kontra kobieta. Brzmi to strasznie, lecz naprawdę ktoś dopuścił, żeby takie walki miały miejsce, a ponadto ”publiczność” świetnie się przy tym bawiła.

W Stanach Zjednoczonych walka na poduszki, w której bierze udział były zawodnik UFC. W Brazylii zaś starcie polityków (Burmistrz zmierzył się z byłym radnym w MMA).

Sami zobaczcie:

To nie koniec!

Jak widać nie brakuje kolejnych pomysłów na dziwaczne starcia. Doszło bowiem do kolejnej grapplingowej walki w samochodzie. Tym razem w innej scenerii, bo na zamarzniętym jeziorze. 

”Car Jitsu” – to zjawisko po raz pierwszy pojawiło się na scenie w grudniu, a jego twórcą jest Vik Mikheev. Twierdzi, że na pomysł ten wpadł w październiku 2020 roku.

Tak to wygląda:

Wszystkie zgłoszenia są legalne. 3 minuty (lub do momentu poddania) na fotelu kierowcy i przednim fotelu pasażera, następnie zamiana i kolejne 3 minuty (lub do momentu poddania). Jeśli wynik po poddaniu jest równy, zawodnicy przechodzą na tylne siedzenia na 4-minutową rundę. Jeśli na tylnym siedzeniu nie dojdzie do poddania, wygrywa zawodnik z większą liczbą punktów. Punkty są liczone za przejście gardy (3pkt), dosiad (4pkt), dosiad z tyłu (4pkt) i kolano na brzuchu (2pkt). I tak, zawodnicy mogą używać pasów bezpieczeństwa (…) Podoba mi się, że wszyscy się z tego śmieją, bo widzieliśmy już kilka dzikich pomysłów na walkę, w których strony zachowywały się tak, jakby to, co robią, miało sens. Najwyraźniej ci faceci rozumieją, że Car Jitsu jest lepszym pomysłem na papierze niż w praktyce, choć zdecydowanie istnieją praktyczne korzyści z umiejętności chwytania się za ręce w trakcie pościgu z dużą prędkością. Więc może nie powinienem tak szybko odrzucać tego pomysłu – zapewniał w rozmowie z mmafighting.

Zobacz także:

Marcin Wrzosek odrzucił walkę z Marcinem Najmanem? ”Polish Zombie” komentuje!

Marcin Najman wczoraj na swoim kanale YouTube zdradził, że w pierwszej połowie 2022 roku mogło dojść do jego starcia z Marcinem Wrzoskiem oraz Mateuszem Murańskim. Obaj mieli odrzucić propozycję walki. ”Polish Zombie” na instagramie odpowiedział jednemu z internautów.

Polsat Sport nie pokaże walki Khamzata Chimaeva na UFC 273! Co wy na to?

Zachowanie Khamzata Chimaeva (10-0) spotkało się z reakcją Polsatu Sport. Polski nadawca UFC nie pokaże walki tego zawodnika podczas dzisiejszej gali UFC 273.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis