MMA PLBoksTo nowa gwiazda w wadze cruiser?! Lawrence Okolie znokautował Głowackiego!

To nowa gwiazda w wadze cruiser?! Lawrence Okolie znokautował Głowackiego!

Lawrence Okolie (16-0, 13 KO) w wielkim stylu udowodnił, że należy do najlepszych zawodników wagi junior ciężkiej. Brytyjczyk w walce wieczoru w szóstej rundzie znalazł sposób na znokautowanie Krzysztofa Głowackiego (31-3, 19 KO).

Lawrence urodził się w Anglii, lecz pochodzi z nigeryjskiej rodziny. 28-latek miał szansę zdobyć medal olimpijski na Igrzyskach w Rio. Początek był dobry, bo pewnie pokonał naszego reprezentanta Igora Jakubowskiego. Brytyjczyk odpadł w następnej walce, gdzie musiał uznać wyższość Erislandy Savona z Kuby.

Wojownik z Londynu w 2019 roku zdobył pas mistrza Europy. Bez wątpienia starcie z naszym reprezentantem było największym testem Okolie w dotychczasowej zawodowej karierze. Lawrence z świetnej strony zaprezentował się w grudniu, gdy ostatecznie zmierzył się z Nikodemem Jeżewskim. Lawrence już w drugiej odsłonie zdemolował rywala.

Okolie wygrywa w świetnym stylu!

Brytyjczyk od początku był aktywny – ciosy raz na dół, a raz na górę. ”Główka” nastawił się na jeden obszerny cios. Okolie świetnie wykorzystywał przewagę jeśli mowa o warunkach fizycznych. 

Głowacki w drugiej rundzie zaczął coraz częściej odpowiadać i ryzykował. Podopieczny Fiodora Łapina starał się również wyprowadzać sporo ciosów będąc w klinczu, ale ponownie pouczył go sędzia. Tym razem za wchodzenie z głową.

Chwila grozy przyszła w czwartej rundzie, gdy aktywny Okolie zaczął coraz częściej dochodzić do celu z mocnymi ciosami. Głowacki parokrotnie był wstrząśnięty, ale wytrwał ciężkie chwile. 

Koniec nastąpił w szóstej rundzie. Chwila nieuwagi… Okolie trafia potężnym ciosem i mamy po wszystkim. Polak wstał, lecz o świadomość było trudno.

Zobacz także:

Punchdown 3: wyniki na żywo. Czy Bonus BGC zaprezentuje słynnego luja ogłuszacza?

Zapraszamy do wspólnego oglądania gali Punchdown 3. To już trzecia kolejna edycja pojedynków na tzw. “liście”, czyli uderzenia z otwartej dłoni. Zobaczymy niezwykle ciekawy turniej oraz superfighty.