MMA PLUFCTo najczystszy zawodnik UFC? Już 50 testów antydopingowych za nim!

To najczystszy zawodnik UFC? Już 50 testów antydopingowych za nim!

Foto: Facebook/ Rafael dos Anjos

Czy to jest najczystszy zawodnik organizacji UFC? W czasach, kiedy popularność zyskuje stwierdzenie, że “wszyscy są na dopingu” zapoczątkowane przez Nate’a Diaza, jest zawodnik, który temu twierdzeniu przeczy.

Dyrektor UFC do spraw zdrowia i dopingu Jeff Novitzky poinformował o odbyciu 50. testów antydopingowych u byłego mistrza wagi lekkiej UFC.

To najczystszy zawodnik UFC? Już 50 testów antydopingowych za nim!

Chodzi o bohatera walki wieczoru minionej gali UFC, która odbyła się w sobotę. Rafael dos Anjos to 36-letni zawodnik dywizji lekkiej, który w miniony weekend pokonał decyzją sędziów Paula Feldera, ale odniósł też inną ważną wiktorię. Przeszedł już 50 testów antydopingowych i każdy z nich pokazał, że Brazylijczyk jest czysty.

RDA w organizacji UFC stoczył już 30 walk i nigdy testy na obecność niedozwolonych środków w jego organizmie nie dały wyniku pozytywnego. Czy Brazylijczyka zatem można uznać najczystszym zawodnikiem całego UFC?

Dos Anjos od USADY otrzymał nawet pamiątkową kurtkę, która symbolizuje 50 czystych testów antydopingowych. O prezencie dla Brazylijczyka w mediach społecznościowych napisał wspomniany wyżej Jeff Novitzky:

Zobacz także:

Nietypowa kontrola antydopingowa USADY: Badali przed lub po, ale nigdy w trakcie

Nietypowa kontrola antydopingowa USADY. Zawodnik UFC Yancy Medeiros opowiedział o niezapowiedzianej wizycie kontrolerów z Amerykańskiej Agencji Antydopingowej, która przerwała mu interesujący wieczór.

BKFC przebiło KSW! Nokaut w 3 sekundy na gali w Miami

BKFC przebiło KSW! Chodzi oczywiście o najszybszy nokaut ostatniego weekendu. Na gali KSW 56 oglądaliśmy wygraną w 12 sekund, natomiast na BKFC 14 na znokautowanie rywala potrzeba było… 3 sekund!

Michał Kita łypie do Grabowskiego i Bedorfa: Wielcy fajterzy wagi ciężkiej, którzy chcą dostać kwiatuszki

Czołowy zawodnik wagi ciężkiej KSW, Michał Kita łypie do Damiana Grabowskiego i Karola Bedorfa. “Masakra” to najbliższy pretendent do tytułu mistrzowskiego królewskiej dywizji wagowej, który wypowiedział się na temat dwóch innych wielkich zawodników wagi ciężkiej w Polsce.