MMA PLAlbert DuraevTo miał być wielki debiut! KSW traci świetnego zawodnika!

To miał być wielki debiut! KSW traci świetnego zawodnika!

Nie stoczył walki i po pół roku rozwiązał kontrakt – tak zakończyła się krótka przygoda Alberta Duraeva z KSW. Niepokonany od ośmiu walk Rosjanin z pewnością nie tak wyobrażał sobie współpracę z największą polską organizacją. Niestety i tym razem na przeszkodzie stanęła pandemia COVID-19.

Duraev
Foto: Instagram Albert Duraev

Albert Duraev podpisał umowę z KSW w marcu 2020 roku. Był to kontrakt zapewniający Rosjaninowi trzy walki w federacji. Zdaniem wielu, był to jeden z najciekawszych transferów przeprowadzonych przez polską organizację w ostatnich latach. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa Duraevowi nie udało się stoczyć w KSW żadnego pojedynku.

Albert Duraev poinformował o rozwiązaniu kontraktu poprzez swoje media społecznościowe.

Z federacją KSW podpisaliśmy kontrakt na trzy walki, jednak z powodu pandemii, nie mogłem stoczyć żadnego pojedynku. Dwa razy miałem już wyznaczone terminy walk, jednak z powodu zamknięcia granic żadna z nich się nie odbyła. Chciałem podziękować kierownictwu KSW za zrozumienie i wsparcie. Rozwiązaliśmy umowę za zgodą obu stron.

Dotychczasowa kariera Alberta Duraeva

Rosjanin stoczył w swojej karierze szesnaście pojedynków, spośród których trzynaście wygrał. W swojej kolekcji miał między innymi pas wagi półciężkiej i średniej ACA. Mistrzem w kategorii do 77 kg. został w 2015 roku, po czym po dwóch latach zwakował trofeum i przeniósł się do wyższej kategorii. W 2018 roku Duraev pokonał przez techniczny nokaut Vyacheslava Vasilevskego i został mistrzem dywizji średniej ACA. Tytuł obronił raz, w tym samym roku, pokonując na punkty Piotra Strusa. Od ostatniego pojedynku Duraeva minęły już ponad dwa lata. Rosjanin pozostaje niepokonany od stycznia 2015 roku.

Jakie są plany na przyszłość Duraeva

Były podwójny mistrz ACA planuje teraz podbój największej federacji MMA na świecie – UFC.

Jestem gotowy zawalczyć jako zastępstwo na UFC 17 lub 24 października podczas gal na Fight Island. Jeśli do końca miesiąca nie dostanę propozycji na walkę to pojadę do Stanów Zjednoczonych i tam będę czekał na ofertę.

Zobacz także:

Tomasz Sarara wróci do FEN? Padła propozycja! 

Trzeba przyznać, że debiut Tomasza Sarary w mieszanych sztukach walki jest wyczekiwany. Uznany kick-boxer do startu zamierza przygotowywać się pod okiem Mirosława Oknińskiego. Jak się okazuje pojawiło się zainteresowanie ze strony organizacji Fight Exclusive Night.

Kolejny Polak w UFC?

Davidowi Zawadzie wypadł przeciwnik, z którym miał zmierzyć się na Fight Island. Marcin Tybura proponuje, żeby zastąpił go Daniel Skibiński.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis