To był czas kiedy MMA w Polsce zaczęto traktować na poważnie – historia Federacji KSW [WIDEO]

Foto: PHOTO MATEUSZ JAGIELSKI / SE / EAST NEWS
Foto: PHOTO MATEUSZ JAGIELSKI / SE / EAST NEWS

Federacja KSW jest zdecydowanie największą organizacją MMA w Polsce i z pewnością jedną z największych w Europie i na świecie. Świadczy o tym choćby niedawna nominacja do World MMA Awards.

KSW zostało wyróżnione wśród takich światowych tuzów jak UFC, Bellator, RIZIN czy ONE Championship.

Pomysł stworzenia Federacji KSW powstał w 2003 roku po tym, gdy Maciej Kawulski i Martin Lewandowski spotkali się dzięki swojej wspólnej znajomej . Już na początku 2004 roku zorganizowano pierwszą galę – KSW 1 w restauracji Champions w Warszawie. Przez lata organizacja zyskiwała zwłaszcza dzięki takim zawodnikom jak Mamed Khalidov (34-6-2) czy Mariusz Pudzianowski (12-7, 1 N/C). Zwłaszcza walkę „Pudziana” z Marcinem Najmanem (1-3) na KSW 12 należy zaliczyć do przełomowych momentów w historii MMA w Polsce.

Kiedy po raz pierwszy w KSW rywalizowały kobiety? Kiedy klatka zastąpiła ring? Kiedy organizacja zadebiutowała poza Polską? Nie można również zapominać o spektakularnej gali KSW 39 na Stadionie Narodowym – Federacja KSW osiągnęła wtedy drugą najwyższą frekwencję w historii MMA. Zapraszamy do obejrzenia materiału, który przygotował dla was nasz redakcyjny kolega Łukasz. Dowiecie się z niego najistotniejszych faktów na temat dotychczasowej historii największej organizacji MMA w Polsce.

To był czas kiedy MMA w Polsce zaczęto traktować na poważnie – historia Federacji KSW: