MMA PLJan BłachowiczTo będzie następny rywal Jana Błachowicza: Dana White: Na 100% to on!

To będzie następny rywal Jana Błachowicza: Dana White: Na 100% to on!

To będzie następny rywal Jana Błachowicza w UFC! Polak zna już nazwisko przeciwnika, z którym skrzyżuje rękawice w kolejnej obronie mistrzowskiego pasa.

Jan Błachowicz na minionej gali UFC 259 pewnie wypunktował faworyzowanego Israela Adesanyę i obronił tytuł mistrzowski UFC w kategorii do 93 kilogramów.

Na nazwisko swojego kolejnego rywala nie musiał jednak długo czekać.

To będzie następny rywal Jana Błachowicza: Dana White: Na 100% to on!

Na gali UFC 259 swoją kolejną wiktorię w oktagonie odniósł Aleksader Rakic, który pokonał pogromcę Błachowicza – Thiago Santosa. Ale to nie on będzie rywalem Polaka w kolejnym starciu.

Nazwisko następnego pretendenta podał szef UFC, Dana White.

“Glover Teixeira. Na 100 procent będzie to on!” – przyznał sternik UFC.

Brazylijczyk był obecny na gali UFC 259, gdzie stanowił nawet opcję rezerwową w przypadku wypadnięcia któregokolwiek zawodnika z walki wieczoru. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z Polakiem i będzie to dla niego druga walka mistrzowska.

Pierwszy raz Teixeira o pas mistrzowski wagi półciężkiej walczył w 2014 roku. Uległ jednak wtedy ówczesnemu mistrzowi Jonowi Jonesowi. Od tamtej pory, Brazylijczyk zdołał ustabilizować swój rekord i do walki z Polakiem stanie mając serię pięciu wiktorii z rzędu.

Na pojedynek ten będziemy jednak musieli trochę poczekać. Jan Błachowicz bowiem zapowiedział półroczną przerwę. Polak chce skupić się teraz na czerpaniu z pierwszych miesięcy życia swojego syna – Jana Juniora, który urodził się w grudniu zeszłego roku.

Zobacz także:

Jan Błachowicz po obronie pasa na UFC 259: Udowodniłem, że jestem prawdziwym mistrzem!

To była jego noc! W walce wieczoru gali UFC 259 Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza kategorii półciężkiej UFC.