Po znokautowaniu Cody’ego Garbrandta (11-1) i odzyskaniu pasa mistrzowskiego kategorii koguciej na UFC 217 TJ Dillashaw (15-3) zamierza zejść do kategorii muszej, aby zmierzyć się numerem 1 rankingu P4P Demetriousem Johnsonem (27-2-1).

„Demetrious nie może przed tym uciekać. To jest zbyt duże. Pobił już swój rekord, teraz pora zarobić duże pieniądze.”

Zwycięstwo nad Rayem Borgiem (11-3) było 11. skuteczną obroną pasa mistrzowskiego, dzięki czemu „Mighty Mouse” pobił rekord należący do tej pory do Andersona Silvy (34-8, 1 N/C). Pomimo znajdowania się na szczycie rankingu bez podziału na kategorie wagowe zarobki mistrza kategorii muszej są wciąż stosunkowo niskie w stosunku do innych gwiazd organizacji. Dillashaw stwierdził, że walka z nim byłaby szansą na zmianę tego stanu rzeczy.

„On gada, że chce 7-cyfrowych kwot za walki. Stań więc do walki. Pokaż, że jesteś tym za kogo się podajesz. Zróbmy tę walkę”

Pomysł pojedynku dwóch mistrzów popiera również prezydent UFC, Dana White. Wierzy on także w zapewnienia Dillashawa, iż ten będzie w stanie ściąć wagę do limitu 125 funtów.

„Ja nie muszę być o tym przekonany. TJ czuje się pewny, że jest w stanie to zrobić. Był tego bardzo pewny, gdy z nim rozmawiałem”

White odniósł się również do wygórowanych żądań finansowych Johnsona.

„On jest partnerem w PPV. Zobaczmy więc jakie liczby jesteś w stanie wygenerować. Nie możesz sobie mówić ot tak „Chcę dwa miliony. Nie interesuje mnie to jak to się sprzeda, chcę po prostu moje dwa miliony”. Powiedzcie swojemu szefowi, że chcecie dwa miliony i macie gdzieś ile będzie go to kosztować. Ciekawe jak zareaguje?”

Dillashaw stwierdził, że zejście do kategorii muszej nie będzie dla niego łatwe, ale jednak wykonalne.

„Powodem tego dlaczego wyglądam na tak „wyciętego” w 135 funtach jest sposób mojej pracy. Buduję masę mieśniową, aby walczyć w 135 funtach, naprawdę nie jestem dużym kogucim. Moja waga na co dzień oscyluje w granicach 150 funtów. Trzymam dietę od udziału w programie The Ultimate Fighter. Obecnie wraz z moim trenerem od przygotowania siłowego i kondycyjnego przygotowaliśmy nową dietę, dzięki której utrzymuje masę mięśniową. Po zejściu do kategorii muszej musiałbym ją trochę zmniejszyć i wiązałoby się to ze zmianą stylu życia”

Pitbull Sports