MMA PLCiekawostkiTito Ortiz idzie w politykę! Został radnym w Huntington Beach

Tito Ortiz idzie w politykę! Został radnym w Huntington Beach

Foto: Tito Ortiz instagram

Tito Ortiz idzie w politykę! Były mistrz UFC i legenda mieszanych sztuk walki będzie teraz radnym w swoim rodzinnym mieście – Huntington Beach.

Członek Galerii Sław UFC został ogłoszony radnym we wtorkową noc. Ortiz zajął pierwsze miejsce w głosowaniu ludności w wyborach na trzy miejsca w radzie miasta Huntington Beach. Ortiz uzyskał 34 901 głosów, co dało mu 14,26% poparcia i pierwsze miejsce wśród wszystkich kandydujących.

Tito Ortiz idzie w politykę! Został radnym w Huntington Beach

Tito Ortiz nie ukrywa, że jest wielkim zwolennikiem urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa. Sam ma poglądy bardzo konserwatywne i uznaje siebie za “prawaka”. Ortiz i Trump znają się jeszcze z czasów telewizyjnego show “The Apprentice,”

Huntington Beach to jedno z najbardziej konserwatywnych miast w południowej Kalifornii. Po wybuchu pandemii COVID-19, mieszkańcy wyszli na ulice protestując przed zamknięciem gospodarki, która sparaliżuje funkcjonowanie społeczeństwa. Huntington Beach jest także przeciwne noszeniu maseczek ochronnych, mających bronić ludzi przed koronawirusem. W mieście tym także organizowano masę kontrmanifestacji podczas akcji Black Lives Matter i do protestów mających upamiętnić przestępcę Geoerge’a Floyda, który zginął tragicznie, będąc uduszonym przez policjanta.

Tito Ortiz natomiast jest zawodnikiem MMA, ale już emerytowanym. Jego ostatnią walką była konfrontacja z gwiazdą WWE Alberto Del Rio w grudniu zeszłego roku na gali Combate Americas. Ortiz wygrał to starcie przez nokaut.

Zobacz także:

Wybory w USA: dla UFC lepiej, żeby wygrał Donald Trump

Wybory w USA nie są jeszcze zakończone i nie wiemy, kto z dwójki kandydatów: Donald Trump – Joe Biden zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. W tej chwili trwa liczenie głosów elektorskich, ale faworytem w sondażach jest Biden. To nie jest dobra wiadomość dla UFC.

Stephen Thompson vs Geoff Neal w rozpisce grudniowej gali UFC on ESPN+ 44

Świetnie zapowiadający się pojedynek w kategorii półśredniej Stephen Thompson vs Geoff Neal został dodany do rozpiski grudniowej gali UFC on ESPN+ 44. Starcie to niedługo ma zostać ogłoszone oficjalnie przez amerykańskiego giganta.