MMA PLtflTFL 13: Izabela Badurek pokonuje Barbarę Nalepkę po dobrej walce. Powrót na zwycięską ścieżkę byłej zawodniczki UFC [WIDEO]

TFL 13: Izabela Badurek pokonuje Barbarę Nalepkę po dobrej walce. Powrót na zwycięską ścieżkę byłej zawodniczki UFC [WIDEO]

Foto: MMA Crazy

Izabela Badurek (7-4) i Barbara Nalepka (4-4) stoczyły świetny pojedynek na gali Thunderstrike Fight League 13: Noxy Night. Ostatecznie to Badurek zwyciężyła przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Choć początkowo to Nalepka przyparła rywalkę do siatki to Badurek sprowadziła rywalkę do parteru rzutem przez biodro rodem z judo. W parterze obydwie zawodniczki pracowały nad uzyskaniem dominującej pozycji. Ostatecznie to Badurek znalazła się z góry. Nalepka wydostała się z tej sytuacji, jednak  rywalka wciąż trzymała ją za nogę. Nalepka była blisko zajścia za plecy, jednak próba ta została obroniona.

Druga runda to prawdziwa grapplingowa wojna. Już na początku  Badurek weszła w klincz i przewróciła przeciwniczkę. Starała się atakować rywalkę, jednak ta była aktywna z dołu dążąć do trójkątu nogami. Badurek wydostała się jednak z tej pozycji. Po chwili Badurek złapała balachę, rywalka, jednak przetoczyła broniąc się przed poddaniem.

Po chwili szachowania się w stójce, Badurek ponownie przeszła do klinczu a następnie rzutu rywalką. W parterze zablokowała rękę rywalki i zaczęła zasypywać jej twarz gradem ciosów. Ciosy te nie były mocne, jednak brak obrony ze strony Nalepki sprawił, iż w końcu sędzia zdecydował się na przerwanie pojedynku.

Izabela Badurek przegrała ostatni pojedynek na gali Ladies Fight Night 7, dlatego też powrót ze zwycięstwem jest dla niej szczególnie ważny. Zawodniczka w przeszłości zaliczyła pojedyncze występy w bardzo mocnych organizacjach. Walki te miały miesjce w 2015 roku. Na ACB 13 w Płocku poddała w pierwszej rundzie Zairę Dyshekovą (5-2). Z kolei na UFC Fight Night 64 w Krakowie sama została poddana w drugiej rundzie przez Aleksandrę Albu (3-0).