MMA PLtflTFL 13: Hubert Szymajda zdyskwalifikowany za “soccer kick”! Pas TFL trafia do Brazylii [WIDEO]

TFL 13: Hubert Szymajda zdyskwalifikowany za “soccer kick”! Pas TFL trafia do Brazylii [WIDEO]

W walce o pas kategorii lekkiej na gali  Thunderstrike Fight League 13: Noxy Night w Lublinie zmierzyli się Hubert Szymajda (6-2) i Brazylijczyk  Guilherme Cadena Martins (13-10).

Zawodnicy zaczęli od mocnego klinczu i Polak został szybko sprowadzony.  Szymajda umiejętnie bronił się jednak z pleców pod siatką sam zadając sporo ciosów. Kilka łokci Martinsa również doszły jednak celu. Brazylijczyk chciał skoczyć z ciosem, jednak Szymajda umiejętnie się uchylił. Walka wróciła do stójki. Po chwili Brazylijczyk znalazł się w parterze po próbie sprowadzenie i wtedy Szymajda popełnił fatalny błąd kopiąc przeciwnika w głowę. Polak od razu zdał sobie sprawę z popełnionego błędu, jednak było już za późno, jego przeciwnik nie był w stanie powrócić do pojedynku.

Decyzją sędziów,Polak został zdyskwalifikowany, a zwycięzcą pojedynku i mistrzem kategorii lekkiej TFL został Cadena Martins.

W związku z nietypowym zakończeniem pojedynku od razu w klatce zapowiedziano, że dojdzie do rewanżu pomiędzy zawodnikami.