MMA PLNajnowszeBoksTerence Crawford skończył Kella Brooka w 4. rundzie i obronił mistrzowski pas [WIDEO]

Terence Crawford (37-0, 28 KO) Kell Brook (39-2, 27 KO) podczas gali w Las Vegas. Stawką pojedynku był pas WBO w kategorii półśredniej.

Terence Crawford

Pierwsza runda była mocno rozpoznawcza. Obaj zawodnicy od czasu do czasu wyprowadzali ciosy proste.

W kolejnej rundzie Brook był w stanie kilka razy dobrze trafić aktualnego mistrza.

Crawford był aktywniejszy już w rundzie trzeciej. Amerykanin trafiał w krótkich kombinacjach. Brook odpowiadał prostymi. W końcówce rundy Crawford przymierzył mocnym sierpowym.

W czwartej rundzie Crawford przeszedł do zdecydowanego ataku. Trafił rywala potężnym prawym prostym. Mieliśmy pierwsze liczenie. Potem mistrz wznowił atak i po chwili sędzia przerwał pojedynek.

Terence Crawford w przeszłości był posiadaczem mistrzowskich pasów w wadze lekkiej i lekkopółśredniej. Teraz po raz czwarty obronił pas WBO w kategorii półśredniej. “Bud” jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie bez podziału na kategorie wagowe (portal ESPN uznaje go nawet za nr 1 – przyp. red.). Wyzwaniem dla Amerykanina mogą być choćby walki unifikacyjne w wadze półśredniej. Mistrzem WBA Super jest tu legendarny Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO), zaś pasy WBC i IBF posiada niepokonany Errol Spence Jr. (26-0, 21 KO).

Wcześniej w co-main evencie gali pięściarze rywalizowali o pas WBA w kategorii super muszej. Andrew Moloney (21-1, 14 KO) rozbijał Joshuę Franco (17-1-2, 8 KO) przez dwie rundy. Australijczyk był na dobrej do odzyskania tytułu, który utracił na rzecz rywala kilka miesięcy temu. Na skutek opuchlizny wokół prawego oka Franco pojedynek przerwano. Sędzia stwierdził, że będzie brak decyzji wskazując na przypadkowe zderzenie głowami. Później sytuację tę sprawdzano jeszcze przez grubo ponad 20 minut na powtórką. Ostatecznie podtrzymano decyzję o… braku decyzji. Decyzja jest bardzo kontrowersyjna, gdyż na powtórkach ciężko dostrzec jakiekolwiek zderzenie głowami. Franco przyjął zaś w tych okolicach sporo mocnych ciosach. Kontrowersja jest tym większa, że głównym sprawdzającym był Robert Byrd. 77-latek nie powinien się już raczej zajmować zawodowym boksem. W zeszłym roku Amerykanin był bowiem sędzią ringowym w skandalicznym pojedynku Marisa Breidisa z Krzysztofem Głowackim.

Alistair Overeem i Alexander Volkov spotkają się w oktagonie UFC. Ich pojedynek zobaczymy w weekend Super Bowl.

Juras przeszedł koronawirusa! Jak to znosił?

Łukasz Jurkowski w mediach społecznościowych poinformował, że ma już za sobą koronawirusa. Coraz więcej przypadków w środowisku MMA. Zobaczcie jak ”Juras” znosił tą chorobę.