Japończyk wydał oświadczenie po RIZIN 14: „Nie doceniłem Mayweathera. Obiecuję dojdę na ten sam poziom”

Tenshin Nasukawa bardzo szybko przegrał pojedynek z Floydem Mayweatherem. Japoński kick-bokser skomentował swój występ i całe wydarzenie na swoim Instagramie.

Podczas sylwestra w Tokio odbyła się gala RIZIN 14. W walce pokazowej zamykającą galę zmierzyli się Tenshin Nasukawa oraz niepokonany legendarny bokser – Floyd Mayweather.

Pojedynek był zakontraktowany na trzy 3-minutowe rundy, a Amerykanin zgarnął za tę walkę wielką sumę pieniędzy. Pojedynek jednak trwał dwie minuty, a młody Japończyk trzy razy leżał na deskach.

Tenshin dzień po walce na profilu na Instagramie dodał post, w którym skomentował wydarzenie i przyznał, że nie docenił legendy światowego boksu. Japończyk zapewnia również, że w przyszłości dojdzie na ten sam poziom co Amerykanin.

„Ciężko pracowałem aby spełnić to marzenie. Kiedy otrzymałem ofertę, wziąłem ją błyskawicznie. Myślałem, że to okazja na całe życie, i chociaż mamy znaczące różnice w osiągnięciach i klasach wagowych, czułem, że muszę podjąć to wyzwanie. Dni, które upłynęły od potwierdzenia walki, były przyjemne, a ja spędziłem czas na rozmyślaniu o wielu rzeczach. Jestem rozczarowany swoją postawą, ponieważ myślałem, że mogłem zrobić to lepiej. Ale stanę w obliczu faktów i nadal będę podejmował każde wyzwanie. Pomimo wszystkich rzeczy, które wydarzyły się przed walką, zdałem sobie sprawę, jak naprawdę był świetny Mayweather. To ja go nie doceniłem. Obiecuję, że dotrę na ten poziom! To może trochę potrwać, zanim zostanę taki jak on ale proszę, wspierajcie mnie! Dziękuję każdemu, który pracował nad tym aby doszło do tej walki. Panie Mayweather, dziękuję bardzo.”

View this post on Instagram

I have worked hard with a big dream in the combat world. Karate, Kickboxing, MMA and Boxing. When I first got the offer I took it in a flash. I thought this was an opportunity of a lifetime, and although there were significant differences in accomplishments and weight classes, I felt that I must not run and take on the challenge. The days since the fight was confirmed have been enjoyable but with concerns, and I spent the time thinking about many things. At the end of the day, I got finished, but I have no regrets. I am disappointed at myself since I thought I could have done better. But I will face the facts and will continue to take on any challenge. I learned that I didn’t work hard enough to earn this opportunity, and I will use this defeat to improve myself and move forward this year. Despite all the things that happened leading up to the fight, I came to realize how truly great Mayweather was. I was the one underestimating him. I promise to make it to that level! It may take some time for me to become the man to haul the industry on my shoulders, but please continue to support me! Everybody who work to make this fight happen, thank you very much. Mr. Mayweather, thank you very much. 僕は格闘界に大きな夢を見て頑張って来ました。空手、キックボクシング、MMAそしてボクシング。 この試合の話が来た時、メイウェザー選手と戦うチャンスはもう絶対巡ってこないから今しかないと思ったし、階級も違う、やって来たことも違うとは思いましたが、僕自身も逃げずにやらなくてはならないと思い試合を受けました。 試合が決まってからこの一戦に向けての日々は、とても楽しかったし、不安だったし色々なことを考えながらの時間でした。 結果は倒されてしまいましたが、後悔はないです。もっと出来ると思った自分が情けないし、悔しかったですが、現実を受け入れて、またチャンスがあれば何事にも逃げずに挑戦したいと思います。 チャンスを活かす為の努力がまだ自分には足りなかったことに気付きましたし、この敗戦を機に自分自身を改善して今年は突き進んでいこうと思います。色々ありましたがメイウェザー選手は本当に凄く強かったです。 舐めていたのは僕自身でした。 僕も必ずそこの域に行きます! 本当に格闘界を背負って行ける男になるまでは、まだまだ先ですが、これからも応援よろしくお願いします! この一戦に携わってくれた皆様、ありがとうございました。 戦ってくれたメイウェザー選手、ありがとうございました。 #Cygames #rizin14 #BOXING #teppengym #target #RISE

A post shared by 那須川天心 (@tenshin.nasukawa) on