MMA PLNajnowszeBez kategoriiJakub Kowalewicz zawalczy na gali HIT-FC 2 w Zurychu. W karcie walk Anderson Silva i Vaso Bakosevic!

Jakub Kowalewicz (6-3) po dwóch porażkach poza KSW musi odbudować swój rekord, żeby wrócić do tej organizacji. Kowalewicz zawalczy już 28 maja na gali HIT-FC 2 w Zurychu. Jego starcie z Anthonym Dizym (6-1) będzie pojedynkiem półfinałowym turnieju wagi lekkiej. W drugiej walce turnieju zmierzy się znany z KSW, Vaso Bakosevic (22-11-2) oraz Andre Nogueira (20-6).

Jakub Kowalewicz trenuje obecnie w WCA Fight Club. W ostatnich dwóch walkach Kuba musiał uznać wyższość rywali. Najpierw Oleg Bagov odklepał go w 1 rundzie na ACB 19 a później większościową decyzją przegrał z Bartłomiejem Kurczewskim. Natomiast w KSW Kuba może się pochwalić solidnym rekordem 3-1.

Anthony Dizy to 27-letni Francuz, który niedawno powrócił do zawodowych walk po półtorarocznej przerwie. Dizy pokonał Patrika Pietilę (4-3) 27 lutego na gali FFN 12 przez decyzję sędziów. Przed przerwą Francuz stoczył sześć walk. Pierwsze pięć wygrał, natomiast w szóstej został pokonany na punkty przez niepokonanego Darriona Cadwella (9-0) na Bellatorze 130.

Ciekawostką jest fakt, że wszyscy rywale Kowalewicza w tym turnieju wagi lekkiej, wcześniej startowali w wadze piórkowej. Na karcie znajduje się również walka byłego mistrza Bellatora, Christiana M’Pumbu, który zmierzy się z mającym epizod w UFC, Denisem Stojnicem. Ponadto w starciu kickbokserkim wystąpi Anderson “Braddock” Silva.