MMA PLBez kategorii#TBT vol.5 Khabib Nurmagomedov vs Abel Trujillo UFC 160

#TBT vol.5 Khabib Nurmagomedov vs Abel Trujillo UFC 160

Foto: bleacherreport.net
Foto: bleacherreport.net

Khabib Nurmagomedov vs Abel Trujillo
Data:25 maj, 2013 UFC 160
Miejsce :MGM Grand Garden Arena Las Vegas

Grand slam, czyli jak pozbawić swego przeciwnika woli walki w 10 minut.

Dzisiejsza wspominana walka, to gratka dla fanów grapplingu, a szczególnie Sambo, gdyż wziął  w niej udział nie byle kto, a (czasem kontrowersyjny) Khabib Nurmagomedov, dwukrotny mistrz świata w Sambo, po drugiej stronie oktagonu stanął Abel Trujillo –zawodnik z zapaśniczym backgroundem i przyzwoitym dorobkiem w MMA. Jednakże jego zapasy okazały się… Cóż polecam Wam to sprawdzić.

O ile pierwsza runda nie była tak bardzo przesądzona, i mimo spektakularnej końcówki, można było spodziewać się wygranej obu stron, to kolejne były całkowicie i niezaprzeczalnie zdominowane przez Rosjanina. Na jego zapasy, efektowne (i efektywne) rzuty i płynne przejścia w parterze aż miło patrzeć. Pozostawił przeciwnika całkowicie bez pomysłu na walkę.

Walka ta zdała mi się ciekawa nie tylko ze względu na walory techniczne, ale na fakt, jak ważną rolę w walce gra obok techniki i kondycji, psychika zawodnika. W przerwie między 2 a 3 rundą niemalże widać po Abelu, iż pęka, przypuszczać można tylko, że przyczyną mogła być ogromna przepaść techniczna między zawodnikami, ale sądzę, że w gre wchodzi tu więcej czynników. W trzeciej rundzie Amerykanin niemal nie podejmuje walki, choć zdarzało się nam widzieć bardziej wyczerpanych i zmasakrowanych zawodników, którzy podejmowali daleko bardziej zaciekłe pojedynki.

Cóż, dobra walka to nie tylko dwóch świetnie wytrenowanych zawodników sztuk walki, to jeszcze, a może szczególnie dwóch ludzi z nastawieniem  i determinacją wojownika.

Tymczasem zapraszam Was do obejrzenia.