MMA PLBez kategorii#TBT vol.3 Ben Henderson vs Anthony Pettis WEC 53

#TBT vol.3 Ben Henderson vs Anthony Pettis WEC 53

Data: 16-12-2010, Gala WEC 53
Miejsce: Jobing.com Arena w Phoenix

Ta walka to uzasadnienie uwielbienia wielu osób dla wagi lekkiej. Wszystko, co ta dywizja ma dobrego do zaoferowania – znajdziecie w tej walce ; szybkość, wytrzymałość i nietuzinkowe podejście do walki. Spektakularne, pełne 5 rund znakomitego widowiska, bez zmniejszania tempa przez zawodników. Takie walki aż chce się oglądać!

Przez te 25 minut, które zafundowali nam Pettis i Henderson,  niemalże nie można oderwać oczu od klatki. Nieustanne zwroty akcji, przejścia, obalenia, wyśmienity grappling (świetne ucieczki z doskonale zapiętych pleców i duszeń w wykonaniu obu zawodników) i istny festiwal kopnięć, a wśród nich, chyba najsłynniejsze kopnięcie MMA ostatnich lat – odbite od klatki kopnięcie Pettisa, które o mały włos nie knockout’owało Hendersona przed końcówką piątej rundy.

Każda runda sprawiała, że każda kolejna była bardziej wyczekiwana niż poprzednia. Zapewne przyczyną tego, był fakt, iż wygrana w tej walce dawała przepustkę do walki o pas UFC wagi lekkiej, w związku z wchłonięciem WEC przez UFC. Obu zawodnikom niezmiernie zależało na zwycięswie. Jednakże los okazał się przewrotny, wygrany- Pettis stracił bezpośrednią możliwość walki o pas UFC, a przegrany Henderson ostatecznie został mistrzem w 2011 roku… aby ten tytuł stracić na rzecz Pattisa w 2013. Sytuacja przewrotna jak ich pierwsza walka.
A teraz na koniec czwartkowego wieczoru 25 minut pięknego MMA dla Was.