MMA PLBez kategorii#TBT: Debiut Joanny Jędrzejczyk w UFC

#TBT: Debiut Joanny Jędrzejczyk w UFC

Foto: Joanna Jędrzejczyk w wygranym starciu z Julianą Limą, media.ufc.tv
Foto: Joanna Jędrzejczyk w wygranym starciu z Julianą Limą, media.ufc.tv

Joanna Jędrzejczyk vs. Juliana Lima

Miejsce:  UFC on Fox: Lawler vs Brown , San Jose, USA

Czas: 26.07.2014

Wydaje się, że minęło od prezentowanej dziś walki sporo czasu, kto by pomyślał, że najpopularniejsza polska zawodniczka MMA rozpoczęła swój debiut w UFC niespełna półtora roku temu.

W związku ze zbliżającą się obroną pasa przypominam dziś pierwszą walkę ”JJ” w UFC. Jej przeciwniczką została Juliana Lima, Brazylijka z backgroundem w BJJ i tajskim boksie oraz rekordem 6-1.

Walka odbyła się na dystansie 3×5 minut i zakończyła się jednogłośną decyzją sędziowską. Raczej nie mogło się zdarzyć inaczej, jedyne co poważnie przemawiałoby za Limą w tej walce było obalenie w ostatniej rundzie. Wszystkie inne próby obaleń zostały zniweczone – z czego świetnie znamy Joannę.

Zdaje się, że w tej walce stójka Joanny (szczególnie w drugiej rundzie) szczerze zaskoczyła widownię, jej ocena dystansu, kontry, pięknie wylądowane uderzenia wzbudzały chwilami długie „ohhhhh” na trybunach.

Na podziw zasługuje genialne przygotowanie fizyczne JJ – wstawała z obalenia, podnosząc siebie i przeciwniczkę, a w trzeciej rundzie uderzała z taką samą prędkością jak w pierwszej.  Przez fragment  trzeciej rundy ma się wrażenie, że Lima przyszła potarczować Joannie podczas sparringu, została niemalże całkowicie zdominowana i dopiero wizja końca walki zmusiła ją do aktywności.

 

Zapraszam do oglądania, a w sobotę w nocy (Ci którzy nie jadą na MP BJJ 😉 oglądamy JJ w akcji !

http://www.dailymotion.com/video/x2cl8br_joanna-jedrzejczyk-vs-juliana-lima-ufc-on-fox-12_sport