Tatiana Suarez vs. Nina Ansaroff na UFC 238 w Chicago

Do rozpiski gali UFC 238 w Chicago dodano pojedynek w ścisłej czołówce kobiecej kategorii słomkowej – Tatiana Suarez (7-0) vs. Nina Ansaroff (10-5).

Zestawienie zostało potwierdzone przez UFC na łamach portalu Chicago Tribune.

Suarez ma za sobą udaną karierę zapaśniczą. Zwyciężała w mistrzostwach panamerykańskich jak również zdobywała medale na mistrzostwach świata Kontuzja, która wyeliminowała ją z Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 roku prawdopodobnie… uratowała jej życie . Podczas badań wykryto bowiem nowotwór. Po udanym leczeniu zawodniczka zaczęła treningi brazylijskiego jiu jitsu, a później zaczęła też trenować MMA. Przebojem wdarła się do czołówki UFC. To zwyciężczyni 23. sezonu programu The Ultimate Fighter. W organizacji Dany White’a wygrała już cztery walki, w tym ostatnio przed czasem z byłą mistrzynią Carlą Esparzą (13-6).

Początek przygody Ansaroff z UFC nie był zbyt udany. „Strina” przegrała dwie pierwsze walki.  Później zawodniczka, która prywatnie jest partnerką podwójnej mistrzyni UFC Amandy Nunes (17-4) radziła już sobie znacznie lepiej. Ma na koncie cztery zwycięstwa z rzędu. Ostatnio dość niespodziewanie pokonała ona na pełnym dystansie Claudię Gadelhę (16-4).

W tej chwili obie zawodniczki zajmują ex aequo trzecie miejsce w rankingu kategorii słomkowej UFC. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że zwyciężczyni tego pojedynku dostanie szansę walki o pas. Obecna mistrzyni Rose Namajunas (8-3) będzie bronić tytułu na majowej gali UFC 237 w Rio de Janeiro. Do walki tej dojdzie na terenie pretendentki, czyli Jessiki Andrade (19-6).