MMA PLArek TańculaTańcula o poważnych problemach zdrowotnych po walce z Murańskim: Koniec ze sportem…

Tańcula o poważnych problemach zdrowotnych po walce z Murańskim: Koniec ze sportem…

Arkadiusz Tańcula stracił dużo zdrowia podczas swojej ostatniej walki w FAME MMA. Było dużo emocji już przed starciem, bo przecież z Mateuszem Murańskim był do wyjaśnienia konflikt.

Konflikt Aroya z Muranem to bez wątpienia jeden z najgłośniejszych konfliktów w historii Fame MMA. Panowie od dawna pałali do siebie nienawiścią, a walka w klatce dała szansę na ostateczne wyjaśnienie porachunków. Zdecydowanym faworytem tego starcia był Tańcula, dla którego było to trzecie wyjście do oktagonu Fame MMA.

Tańcula o problemach ze zdrowiem: Okazało się, że nerki zatkane i nie działają!

Arkadiusz Tańcula w rozmowie z portalem fightsport.pl wypowiedział się o swoich dużych problemach zdrowotnych. Pojawiły się one tuż po walce z Mateuszem Murańskim.

Do szpitala trafiłem w piątek, tydzień po gali. Ja zaraz po walce wymiotowałem/źle się czułem. Nie wiedziałem co się dzieje, zwalałem to na stres/emocje. Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek codziennie wymiotuje, a potem nie byłem w stanie nic zjeść. Piłem i wymiotowałem tą wodą, więc w piątek poszedłem na SOR, zrobili mi badania, jak zobaczyli poziom kreatyniny to od razu wywieźli mnie na oddział i tam mnie zostawili na prawie dwa tygodnie. Okazało się, że nerki zatkane i nie działają/nie pracują. Najprawdopodobniej to stało się podczas walki, albo przed, bo ja już dzień przed walką wymiotowałem. Jechałem z ”Szelim” samochodem, ale zwalałem wszystko na nerwy. Chociaż walczyłem już czwarty raz i nigdy nie miałem aż takich emocji (…) Człowiek uczy się na błędach. Co 4 tygodnie robię komplet badań, już pierdziele tak mnie nastraszyli. Pierwsze trzy dni w szpitalu było 30% szans, że wróci to do normy. Czyli 70%, że nie wróci, że będę miał dializy, podłączony cewnik, jak ktoś mnie obserwuje na instagramie to widział. I co? Koniec ze sportem, z dotychczasowym życiem. Nawet na plaże nie wyjdziesz, gdzieś za granice, bo musisz mieć niedaleko stację dializ. Masakra, ale wiecie co robiłem? Medytowałem i wyobrażałem sobie, że nerki działają i zaczęły działać. Powiedziałem lekarzowi, a on, że ma Pan silny mocny organizm/sportowca. Teraz mam jeszcze lepsze wyniki niż wcześniej.

Zobacz także:

Niezwyciężona – film dokumentalny o Joannie Jędrzejczyk! Już dostępny w HBO GO! Oglądaliście?

Nowy film dokumentalny Niezwyciężona o Joannie Jędrzejczyk, mistrzyni MMA, miał premierę 24 czerwca w HBO GO. Produkcja w reżyserii Toma Kolińskiego pokazuje dwa oblicza zawodniczki – zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa, a także przerażająca wojowniczkę, która fascynuje miliony fanów na całym świecie.

FAME MMA nie zapłaciło Murańskiemu za walkę, ale z pomocą przyszedł prezes FEN! Zaskoczeni?

Wygląda na to, że rośnie konflikt na linii FAME MMA – Murańscy. Okazuje się, że organizacja FAME MMA nie zapłaciła Mateuszowi Murańskiemu za walkę z Arkadiuszem Tańculą na ostatniej gali. Tak wynika z wpisu, który opublikował w mediach społecznościowych tata Mateusza – Jacek Murański.