MMA PLCiekawostkiTamyra Stock pierwszą czarnoskórą kobietą ze złotem olimpijskim w zapasach! Pogratulował jej Dana White

Tamyra Stock pierwszą czarnoskórą kobietą ze złotem olimpijskim w zapasach! Pogratulował jej Dana White

Amerykanka Tamyra Stock została pierwszą czarnoskórą kobietą, która zdobyła złoty medal olimpijski w zapasach! Stock w finałowej walce pokonała reprezentantkę Nigerii Blessing Oborududu.

Tamyra Stock

Był to finał Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w zapasach w stylu wolnym kobiet do 68 kilogramów. Stock w tej walce pokonała rywalkę na punkty w stosunku 4-1.

Tamyra Stock pierwszą czarnoskórą kobietą ze złotem olimpijskim w zapasach! Pogratulował jej Dana White

Amerykanka nie ukrywała dumy z reprezentowania swojego kraju i w emocjonalnym wywiadzie przeprowadzonym zaraz po zdobyciu złota olimpijskiego skradła serca wielu fanów na całym świecie.

Stock zauważył także szef UFC Dana White. Na Twitterze w taki oto sposób pogratulował jej historycznego triumfu:

“Gratulacje dla Tamyry Stock za zostanie pierwszą czarną kobietą, która zdobyła złoty medal w zapasach. Uwielbiam twoją energię, twoją radość i nie mogliśmy mieć lepszej reprezentantki naszego kraju.” – napisał White.

Zobacz także:

Jacek Murański po zwycięstwie syna: Mateusz jest wcieleniem wujka Władka! Tak jest?

To były nerwy i wielkie emocje rodziny Murańskich. Mateusz zdecydował, że dodają aneks i jednego wieczoru stoczy dwie walki. Po około godzinnej przerwie ”Muran” po raz drugi wszedł do klatki i brutalnie znokautował rywala.

Jest nagranie zaraz po nokaucie! Szał radości Jacka Murańskiego! [WIDEO] Oglądaliście?

To był wieczór rodziny Murańskich! Mateusz postanowił podjąć wyzwanie i w jeden wieczór stoczył dwie walki w organizacji Elite Fighters. Pierwsze starcie należało do tych trudnych. W drugim zaś było efektowne skończenie.

Mistrz świata poza zasięgiem. Tadeusz Michalik zawalczy o brąz na Igrzyskach!

Tadeusz Michalik nie zostanie mistrzem olimpijskim w zapasach. Polak wciąż może jednak zdobyć medal w Tokio.

Kowalkiewicz o decyzji Justyny Haby: To oznacza, że po prostu się do MMA nie nadaje!

Karolina Kowalkiewicz (12-6) już siódmego sierpnia wraca do klatki UFC. Polak przed wylotem do Stanów Zjednoczonych została zapytana o ostatnią decyzję Justyny Haby (3-1), która postanowiła, że zakończy karierę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis